header
 

Novinky

UKONČILI JSME CHOV

19.9.2019 Aktualizovali jsme seznam samců (nabízíme i sháníme) + nabídku zvířat.

Mláďata z našeho posledního odchovu Neoholothele incei jsou již ve 2. svleku... :-) co se týká apetitu tihle malí otesánci mamince pěkně šlapou na paty... Aktuálně v nabídce po 90 Kč. Neoholothele incei

   G-Spiders  


26.8.2019 Přidali jsme zcela nové druhy do galerií. Momentálně máme v galerii 334 druhů sklípkanů, 117 druhů štírů a 34 druhů pavouků (Labidognatha).

Mláďata z našeho posledního odchovu Harpactira marksi jsou ode dneška v nabídce: 1. svlek 250 Kč; 2. svlek 270 Kč. Harpactira marksi

   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Brachypelma smithi (10. svlek - 10. moult), Psalmopoeus cambridgei (8. svlek - 8. moult), Pterinochilus murinus (dospělá samice - adult female), Selenocosmia arndsti (dospělá samice - adult female), Sericopelma melanotarsum (dospělá samice - adult female), Sericopelma sp. Azuero (dospělá samice - adult female), Stromatopelma calceatum (dospělá samice - adult female), Theraphosidae sp. Borneo Sepilok (5. svlek - 5. moult).

10.8.2019

Novinka v taxonomii. Z aktuální revize Raye Gabriela a Dannielly Sherwood: The revised taxonomic placement of some arboreal Ornithoctoninae Pocock, 1895 with description of a new species of Omothymus Thorell, 1891 (Araneae: Theraphosidae) vyplývá mimo jiné následující: Lampropelma violaceopes změna na Omothymus violaceopes, Omothymus thorelli synonymizován s Omothymus schioedtei, Phormingochilus carpenteri změna na Lampropelma carpenteri, Cyriopagopus sp. Borneo black určen jako Phormingochilus arboricola (týká se exemplářů v hobby chovech),...

29.7.2019

Jeden z našich prvních odchovů v létě 2006 byla mláďata od Neoholothele incei (tenkrát jestě Holothele incei).. Tradice pokračují i po letech - máme konec července a jedna z našich samic včera postavila kokon. :-) Neoholothele incei

   G-Spiders  


Že bychom se po H. spinifer dočkali i miminek Heterometrus mysorensis?

   G-Spiders   G-Spiders  


Mláďata L2 Pterinochilus murinus RCF začínají pomalu vylézat z kokonu. Pterinochilus murinus RCF.

   G-Spiders   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Ceratogyrus darlingi (samice s mláďaty - female with offspring), Cyriocosmus elegans (dospělý samec - adult male), Harpactira dictator (spermatheca), Chromatopelma cyaneopubescens (dospělý samec - adult male), Parabuthus liosoma (5. svlek - 5. moult), Phormictopus cancerides (3. svlek - 3. moult), (4. svlek - 4. moult), Pterinochilus lugardi (dospělá samice - adult female).

15.7.2019 Babounům z Afriky se letos daří. Po úspěšných odchovech několika druhů Harpactir a Ceratogyrusů přichází i Pterinochiluse - jako první Pterinochilus murinus RCF.

   G-Spiders  


11.7.2019 Máme pro vás dobré zprávy - podařilo se nám snížit náklady na zaslání. Aktuální ceny jsou: ZASLÁNÍ V LETNÍCH MĚSÍCÍCH 220 Kč (190 Kč pro poštu + 30 Kč balné), ZASLÁNÍ V CHLADNÉM POČASÍ (S HEATPACKEM) 270 Kč. Minimální hodnota objednaných zvířat pro zaslání snížena na 400 Kč.

S radostí představujeme odchov Buthus malhommei.
   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Brachypelma baumgarteni (7. svlek - 7. moult), Cyriopagopus albostriatus (5. svlek - 5. moult), Heterometrus spinifer (1. svlek - 1. moult), Hottentotta jayakari (dospělá samice - adult female), Lampropelma nigerrimum (7. svlek - 7. moult), Leiurus haenggii (dospělá samice - adult female), Pterinochilus chordatus (dospělý samec - adult male), (námluvy - before mating), Pterinochilus murinus RCF (páření - mating), Heterometrus spinifer (samice s mláďaty - female with offspring), Neoholothele incei (dospělá samice - adult female).

30.5.2019 Máme odchov naší oblíbené varianty druhu Androctonus australis - hector. Někteří se vrací ´´mamině pod sukni´´ a vozí na zádech, někteří se vyhřávají na kameni, ale jakmile padne tma, tak všichni s chutí loví mikro cvrčky. Androctonus australis hector.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


28.4.2019 Podařilo se nám zopakovat raritní odchov Uroplectes triangulifer marshalli a několik mláďat uvolňujeme do nabídky: 1. svlek - 300 Kč (NZ G-SPIDERS 1. svlek 30.3.2019). Jsou samostatně zabydlená a aktivně loví mikrocvrčky.

Od dnešní noci očekáváme další mláďata. Samice Harpactira marksi ve své pavučinové noře postavila a pečlivě hlídá svůj první kokon: Harpactira marksi.

   G-Spiders  


14.4.2019 Naše nejmladší Tityus serrulatus ve skupinovém chovu (odchov NZ 3/2019): Tityus serrulatus.

   G-Spiders  


Úspěšné páření Hoffmannius punctatus.

   G-Spiders   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Grosphus grandidieri (páření - mating), Haplocosmia himalayana (dospělá samice - adult female), Hoffmannius punctatus (4. svlek - 4. moult), Leiurus haenggii (v teráriu - in the terarrium), Poecilotheria regalis (9. svlek - 9. moult), (v teráriu - in the terarrium), Poecilotheria tigrinawesseli (dospělá samice - adult female), Uroplectes triangulifer marshalli (3. svlek - 3. moult),

Úspěšné páření Leiurus haenggii.

   G-Spiders   G-Spiders  


Úspěšné páření Heterometrus mysorensis.

   G-Spiders   G-Spiders  


23.3.2019 ZOO TRHY Plzeň, 23.3.2019

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

13.3.2019 Další jarní mláďata v chovu G-SPIDERS. Přesně měsíc po páření (10.3.2019) udělala naše samice Pterinochilus sp. Arusha krásný kokon. :-)

   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Brachypelma albiceps (spermatheca), Harpactirella overdijki (dospělý samec - adult male), Poecilotheria regalis (9. svlek - 9. moult), Psalmopoeus emeraldus (8. svlek - 8. moult), (9. svlek - 9. moult), Pseudoclamoris elenae (7. svlek - 7. moult), Pterinochilus murinus RCF (spermatheca), Thrigmopoeus truculentus (6. svlek - 6. moult),

1.2.2019 Úspěšné páření Pterinochilus sp. Arusha.

   G-Spiders   G-Spiders  


Úspěšné páření Harpactira sp. Silaka.
   G-Spiders   G-Spiders  


9.2.2019 Po dvou měsících poctivé péče vypustila samice Pseudoclamoris gigas krásná, velká pavoučátka ve stadiu L2.

   G-Spiders   G-Spiders  


2.2.2019 Schovávají se ´´mamce pod sukní´´, loví mikrocvrčky, proplétají se pavučinovým hnízdem a těší se do nových domovů. Mláďata Pterinochilus lugardi jsou v 1. svleku (25.1.2019) a uvolněna do nabídky po 90 Kč.

   G-Spiders   G-Spiders  


22.1.2019 Doplnili jsme nové informace do článku: Nejčastější otázky I (o sklípkanech obecně). Můžete se začíst do našich doporučení co se týká základních pravidel bezpečnosti v chovu, stručného shrnutí ohledně dyskinetického syndromu (jak vzniká a co s tím), a odpověď na suverénně nejčastětší otázku z řad chovatelů i laické veřejnosti - mohu brát pavouky na ruku?

6.1.2019 Aktualizována nabídka K PRODEJI včetně nabídky dospělých samců.

Přidali jsme zcela nový druh do galerie: Pterinochilus sp. Arusha. Momentálně máme v galerii sklípkanů 333 druhů. :-)

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Ceratogyrus marshalli (dospělý samec - adult male), Encyocratella olivacea (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Euthycaelus colonica (samice s kokonem - female with eggsack) Harpactira marksi (dospělý samec - adult male), Harpactira sp. Silaka (dospělý samec - adult male), Lampropelma nigerrimum (dospělý samec - adult male), Lyrognathus giannisposatoi (dospělý samec - adult male), Poecilotheria tigrinawesseli (dospělý samec - adult male), Psalmopoeus emeraldus (7. svlek - 7. moult), (8. svlek - 8. moult), Pterinochilus murinus BCF (dospělý samec - adult male), Sericopelma melanotarsum (dospělý samec - adult male).

4.1.2019 Do nového roku s novým odchovem. Samice Pterinochilus lugardi vypustila 1.1.2019 z kokonu krásná, velká mláďata ve stadiu L2. První odchov této mladé pavoučí maminy.

   G-Spiders   G-Spiders  


5.11.2018 Úspěšné páření Nebo yemensis.

   G-Spiders   G-Spiders  

3.11.2018 Několik mláďat Tityus stigmurus, narozena dne 29.7.2018 v chovu G-SPIDERS, jsou stále v nabídce. Aktuálně: 2. svlek - 90 Kč. Tityus stigmurus.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Úspěšné páření Sericopelma melanotarsum.
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


28.10.2018 V létě jsme úspěšně odchovali Buthus mallhomei. Tentokrát všechna štířata zůstávají doma a nebudou uvolěna do nabídky. Foto: Buthus mallhomei.

   G-Spiders   G-Spiders  


27.10.2018 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE Z MĚSÍCE ZÁŘÍ. Neznámým na obrázku byl dospělý samec Sericopelma melanotarsum. Tipů přišlo mnoho, ale jen jeden jediný správný. Velké gratulace, Idiothele mira 2. svlek. a Ceratogyrus darlingi 7. svlek putují za Matějem Slováčkem.

   G-Spiders  

15.9.2018 Mláďata Stromatopelma calceatum v nabídce. Tento týden jsme uvolnili do nabídky mláďata z našeho posledního odchovu: Stromatopelma calceatum 1. svlek - 80 Kč; 3x 1.sv. - 150 Kč; (NZ G-SPIDERS 1. svlek 30.9.2018; přirozený odchov - kokon nebyl samici odebrán). Prckové se stále prohánějí v teráriu s mamkou a vesele loví mikrocvrčky. Foto samice zde:

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

15.9.2018 Úspěšné páření Androctonus australis hector.

   G-Spiders  


Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia merianae (6. svlek - 6. moult), Brachypelma auratum (dospělá samice - adult female), (páření), Brachypelma baumgarteni (8. svlek - 8. moult), Brachypelma kahlenbergi (8. svlek - 8. moult), Ceratogyrus darlingi (4. svlek - 4. moult), Davus sp. (dospělá samice - adult female), Stromatopelma calceatum (samice s kokonem - female with eggsack).

5.9.2018 NEUVĚŘITELNÉ - NIKDO ZE SOUTĚŽÍCÍCH NEODHALIL NEZNÁMÉHO PRO MĚSÍC SRPEN.... Ptali jsme se, kdo nám právě v teráriu bedlivě střeží svůj kokon a správná odpověď byla Stromatopelma calceatum. Pro tři úspěšné řešitele jsme měli připravené mládě Idiothele mira. Tak co s vámi přátelé... nu uvidíme jak si povedete tentokrát. ZVEŘEJŇUJEME PODZIMNÍ KOLO SOUTĚŽE - TAK KDOPAK NA NÁS KOUKÁ Z FOTKY TENTOKRÁT? :-) Uzávěrka soutěže 30.9.2018, vyhlášení v průběhu následujícího týdne... A POZOR - jelikož letní kolo nikdo nepokořil, tak nyní soutěžíte o výhru z minulého i současného kola. Kompletní info jak se soutěže zúčastnit najdete na našich webových stránkách g-spiders.cz; odkaz v menu SOUTĚŽ.

   G-Spiders  

15.8.2018 Odchov Uroplectes triangulifer marshalli. Už jsme zdatní lovci - můžeme do světa. :-)

   G-Spiders   G-Spiders  

4.8.2018 Odchov Uroplectes triangulifer marshalli. Všechna mláďata z obou odchovů se včera úspěšně svlékla do 1. svleku .

   G-Spiders   G-Spiders  

1.8.2018 Zadání soutěže pro měsíc srpen 2018 - tak kdo je na fotce jako náš sprnový NEZNÁMÝ? Přesněji řečeno Neznámá.... ;-) Uhádnete, kdo nám právě teď v teráriu bedlivě střeží svůj kokon? Výherci obdrží mládě Idiothele mira z našeho posledního odchovu. Kompletní info na našich webových stránkách g-spiders.cz; odkaz v menu SOUTĚŽ.

   G-Spiders  

29.7.2018 Další vzácná rarita v chovu G-SPIDERS! Odchovali jsme Uroplectes triangulifer marshalli! Máme odchov u dvou nepříbuzných skupin. Jedná se o druhou generaci v zajetí (tzn.: odchov z našeho prvního odchovu tohoto druhu z listopadu 2017). Uroplectes triangulifer marshalli. Momentálně máme v galerii štírů 116 druhů.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

Mláďata z odchovu Grosphus grandidieri v nabídce 1. svlek - 200 Kč (NZ G-SPIDERS 1.sv. 15.7.2018)

   G-Spiders  

8.7.2018 Úspěšné páření druhu Pterinochilus lugardi. :-) Doufáme, že se dočkáme dalších prcků.

   G-Spiders  


Přidali jsme zcela nové druhy do galerie: Aphonopelma chalcodes, Davus pentaloris, Fufius sp. Rurrenabaque, Harpactira sp. Silaka, Plesiopelma longisternale. Momentálně máme v galerii sklípkanů 332 druhů. :-)

2.7.2018 Raritní odchov druhu Brachionopus sp. JAR 1 v České republice (NZ G-SPIDERS 1. svlek 10.6.2018).

   G-Spiders  


Přidali jsme zcela nové druhy do galerie: Brachionopus sp. JAR 1. Momentálně máme v galerii sklípkanů 327 druhů. :-)

28.6.2018 Uvolnili jsme do nabídky mláďata Idiothele mira. :-) Pavoučci pochází z našeho odchovu NZ G-SPIDERS 6/2018, 1. svlek 16.4.2018; 300 Kč. Jedná se o norový druh vhodný pro pokročilé chovatele. Základní info o chovu pro vás máme připravené na evidenčních listech. :-)

   G-Spiders  


31.5.2018 Uvolnili jsme do nabídky mláďata Cyriopagopus albostriatus. :-) Pavoučci pochází z našeho odchovu NZ G-SPIDERS 4/2018, 1. svlek 13.5.2018; 200 Kč. Jedná se o norový druh vhodný pro pokročilé chovatele. Základní info o chovu pro vás máme připravené na evidenčních listech, zároveň píšeme kompletní článek, který co nevidět zveřejníme na našem webu. :-)

   G-Spiders  


7.5.2018 Přidali jsme zcela nový druh: Heterometrus bengalensis,
Momentálně máme v galerii štírů 115 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma hentzi (dospělá samice - adult female), Avicularia sp. Rurrenabaque (dospělá samice - adult female), Euathlus sp. fire (6. svlek - 6. moult), Harpactira dictator (dospělá samice - adult female), Haplocosmia nepalensis (dospělá samice - adult female), Harpactira marksi (dospělá samice - adult female), Heterometrus mysorensis (dospělá samice - adult female), Heterometrus spinifer (dospělá samice - adult female), Heterothele gabonensis (7. svlek - 7. moult), Lampropelma violaceopes (3. svlek - 3. moult), Stromatopelma calceatum (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), (terárium).

1.5.2018 První máj... lásky čas... a kdo máte v lásce pavouky, tak budete mít velkou radost. Dnes ráno jsme AKTUALIZOVALI A ROZŠÍŘILI NABÍDKU :-) Krásný první máj přejí G-Spideři.

   G-Spiders  

30.4.2018 Přidali jsme zcela nové druhy do galerie: Davus sp., Neostenotarsus sp. French Guiana, Phormingochilus everetti. Momentálně máme v galerii sklípkanů 326 druhů. :-)

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma hentzi (dospělá samice - adult female), Avicularia sp. Rurrenabaque (dospělá samice - adult female), Brachypelma kahlenbergi (8. svlek - 8. moult), Ceratogyrus sanderi (7. svlek - 7. moult), Grosphus grandidieri (dospělá samice - adult female), Haplocosmia nepalensis (dospělá samice - adult female), Idiothele mira (dospělý samec - adult male), Lampropelma nigerrimum (7. svlek - 7. moult), Lyrognathus giannisposatoi (8. svlek - 8. moult), Poecilotheria miranda (samice s mláďetem - female with offspring), Pterinochilus murinus TCF (dospělá samice - adult female), (spermatheca).

10.3.-27.5.2018 Realizační tým ZOO Praha v čele s Vítem Lákšem a Šimonem Kapicem uspořádal unikátní výstavu štírů. Do expozice jsme zapůjčili štíry z našeho chovu G-Spiders.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

21.4.2018 Radostná událost v chovu G-SPIDERS. :-) Už jsme se začínali obávat, zda-li je kokon Cyriopagopus albostriatus v pořádku, ale naštěstí se ukázalo, že je v něm spoustu krásných L1, které se minulý týden svlékli do L2.

   G-Spiders   G-Spiders  

31.3.2018 Další den práce a dalších pár druhů už má novou verzi evidenčních listů... znovu pročítáme taxonomické revize, procházíme vlastní poznámky o chovu, ověřujeme kde se dá a co se dá... ;-) naší pozornosti neunikly lékařské zprávy zaměřené na výzkum toxicity jednotlivých rodů, a zároveň našemu perfekcionismu neušlo ani pátrání po klimatických podmínkách a dalších specifikách jednotlivých původních lokalit a samozřejmě pakárna největší - přepisujeme údaje z původních evidenčních listů u každého zvířete. Uff! Mimochodem.... informace na evidenčních listech jsou takovou ochutnávkou toho, co připravujeme pro komplexní články o jednotlivých druzích a jejich chovu v zajetí, které samozřejmě budeme zveřejňovat u nás na webu.

   G-Spiders      G-Spiders  


30.3.2018 Úspěšné páření Centruroides hoffmani. :-) Od této naší chovné samice jsme se již jednou dočkali skvělého vrhu.

   G-Spiders   G-Spiders  

23.3.2018 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Androctonus bicolor (5. svlek - 5. moult), Avicularia juruensis (4. svlek - 4. moult), Avicularia merianae (4. svlek - 4. moult), Avicularia sp. Rurrenabaque (dospělá samice - adult female), Buthus mallhomei (dospělá samice - adult female), Buthus paris (dospělá samice - adult female), Pandinus imperator (terárium).

18.3.2018 Máme pavoučí miminka Idiothele mira :-) Samice opatrovala závěsný kokon ve své noře od poloviny února a 11.3. na nás poprvé vykoukli pořádně vypasení obříci v L1. Nyní se chystají na 1. svlek. Počet mláďat odhadujeme na 8-10.

   G-Spiders   G-Spiders  

9.3.2018

Jak se těšíte na tuto novinku? ;-) :-) Pro zvířata z našeho chovu a naší nabídky připravujeme nové evidenční listy. Už leta od nás dostáváte informace o zvířátkách, co k vám míří z chovu G-SPIDERS... a v současné době věnujeme mnoho času a úsilí na přípravu velké změny - do evidenčních listů přidáváme základní informace jak o druhu, tak i jeho chovu. :-) Co vy na to?

   G-Spiders  


28.1.2018

Úspěšné páření Idiothele mira :-) 27.1.2018, tak nám prosím držte palečky! Za zapůjčení samce děkujeme Neradům. :-)

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Rozhovor pro magazín Právo 11/2017.
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


1.1.2018 Nabízíme dospělého samce 1.0 Pterinochilus lugardi: adult 12/2017; 300 Kč; Jedná se o samce na fotce. Nepářený. Aktuální stav: k dispozici.

   G-Spiders   G-Spiders  


Nabízíme dospělého samce 1.0 Harpactira pulchripes: adult 8/2017; 750 Kč; Jedná se o samce na fotce. Nepářený. Aktuální stav: k dispozici.
   G-Spiders   G-Spiders  


PF 2018   G-Spiders PF 2017  


29.12.2017 Prvně bychom rádi popřáli vše nejlepší do nového roku 2018 a mnoho pohody a úspěchů nejen v chovu.... Jako každým rokem i letos jsme udělali malé ohlédnutí za rokem 2017... vskutku náročný rok pro G-Spiders... po několika letech kritického nedostatku času a celé řady nepříjemných komplikací jsme obnovili fungování chovu jako takového s tím, že jsme po několika letech „stop stavu“ začali nabírat nové druhy... ke konci roku jsme stabilizovali i chovatelský servis, stejně jako nabídku zvířat a v roce 2018 se vám již vrací G-Spideři tak, jak jste na nás byli zvyklí v letech 2006 – 2012. :-) Tentokrát, více než kdy jindy, děkujeme všem, kteří nám zachovávají přízeň a mnohdy v diskusích vyslovují otevřenou podporu. Nesmírně si toho vážíme a hodně to pro nás znamená. Mezi úspěchy v tomto roce patří odchovy jako Hadogenes paucidens, Centruroides hoffmani, Hysterocrates hercules, Heterometrus cyaneus, Harpactira marksi, Poecilotheria miranda, Catumiri parvum, opakovaně Ceratogyrus darlingi, Heterothele gabonensis, ... Stejně jako v minulých letech nás oslovila s žádostí o spolupráci média. Tvář tetičky Péti a osminohých chlupáčů jste mohli vidět u příležitosti rozhovoru pro magazín deníku Právo a jeden z našich sklípkanů se objevil na televizních obrazovkách v rámci klipu pro Sazku. Dále jsme konečně vyřešili naše patálie a soustavné potíže s mailem přesunem na novou emailovou adresu: gspiderscz@gmail.com; ... Naši fotogalerii chovu na webu jsme úspěšně rozšířili na velmi pěkný počet 317ti nafocených druhů sklípkanů a 114ti nafocených druhů štírů a tím zdaleka nekončíme. ;-) Už nyní se můžete těšit na nový obsah webu nejen v sekci fotogalerií a bonusů! Rok 2017 byl pro nás hobby chovatele náročný i z hlediska taxonomických revizí.. připomeňme například revizi části rodu Brachypelma, kdy se nám jeden z nejznámějších druhů B. smithi přeměnil na B. hamorii a název B. smithi se vrátil sklípkanům označovaným jako B. annitha... změny se nevyhnuly ani dalším populárním a obecně známým rodům Haplopelma či Avicularia... Do celého nadcházejícího roku zdar a sílu přejí vaši G-Spideři Martin & Petra Koppovi (www.g-spiders.cz ; fcb G-Spiders)
zvonky    zvonky    zvonky
4.12.2017 Právě zkouší své lovecké schopnosti obzvláště drobná drobotina... :-) Nejnovější odchov G-SPIDERS: Catumiri parvum.

   G-Spiders  


Na sobotních ZOO TRZÍCH se poprvé v nabídce objeví mláďata z našeho odchovu Hysterocrates hercules (NZ G-SPIDERS 30.11.2017) 1. svlek 80 Kč. O kokon se samice poctivě starala od 23.9.2017.
   G-Spiders  


Máme kokon Tapinauchenius gigas! :-) Jedná se o první kokon této mladé samice po úspěšném páření se samcem původem německého chovu.
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


14.11.2017 Newinky v chovu G-SPIDERS: během posledních dvou měsíců se úspěšně odpářilo hned několik druhů, mezi nimi i Tapinauchenius gigas, Pterinochilus murinus TCF, Kochiana brunnipes, Haplocosmia himalayana, Ephebopus murinus, Ceratogyrus darlingi, Theraphosa apophysis (znovu),... Samice Hysterocrates hercules stále pečuje o svůj kokon... Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Catumiri parvum (dospělý samec - adult male), Grammostola actaeon (4. svlek - 4. moult), Grammostola iheringi (4. svlek - 4. moult), (5. svlek - 5. moult), Harpactira pulchripes (dospělý samec - adult male), Poecilotheria metallica (dospělá samice - adult female), Haplocosmia himalayana (páření - mating), Pterinochilus murinus TCF (páření - mating), Kochiana brunnipes (páření - mating), Tapinauchenius gigas (páření - mating), (dospělá samice - adult female).

31.10.2017 Odkaz na revizi rodu Brachypelma... Nejzásadnější je změna v pojmenování Brachypelmy smithi. Brachypelma smithi se nyní jmenuje Brachypelma hamorii. Dále se již neužívá název druhu Brachypelma annitha a byl synonymizován s Brachypelma smithi. Tedy od 26.4.2017 platí: Brachypelma smithi (bývalá B. annitha) a Brachypelma hamorii (bývalá B. smithi). Pdf je sice v anglickém jazyce, ale foto a jejich popis vč. lokalit stojí za shlédnutí.

   Systematic revision od Brachypelma red-kneed tarantulas (Aranae: Theraphosidae), and the use of DNA barcodes to assist in the identification and conservation of CITES-listed species. Jorge Mendoza and Oscar Francke. Publised online 26. April 2017.


29.10.2017 A kdopak nám přibyl do chovu a přijel s námi z 50. Internationale Vogelspinnenbörse? Část mazlíků již máme nafocených... a přidali jsme zcela nové druhy do naší fotogalerie: Aphonopelma belindae, Avicularia merianae, Bonnetina cyaneifemur, Ceratogyrus brachycephalus, Harpactirella overdijki, Pachistopelma bromelicola, Psalmopoeus emeraldus, Tapinauchenius elenae. Momentálně máme v galerii sklípkanů 323 druhů. :-)

Podzimní překvapení - odchov Poecilotheria miranda... už jsme se smířili s tím, že se samice po delší době od páření svléká a najednou se nám po teráriu začala rozbíhat nádherná, velká a tuze čiperná mláďata... Momentálně jsou rozkrmená a uvolněná do nabídky: 1. svlek 200 Kč (NZ G-SPIDERS 09/2017).

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


18.10.2017 Náš první odchov druhu Centruroides hoffmani v chovu G-SPIDERS. :-) Momentálně jsou uvolněna do nabídky: 1. svlek 150 Kč (NZ G-SPIDERS 20.9.2017).

   G-Spiders  


29.9.2017 Nejen, že se mnohým z vás prochází sklípkani z našeho chovu G-SPIDERS doma po teráriích... s železnou pravidelností se prochází i na vašich televizních obrazovách. Natáčení reklamního spotu pro Sazku se zúčastnil subadult samec Lasiodora parahybana.

   G-Spiders  


Tento víkned nám udělala radost samice Hysterocrates hercules. :-)
   G-Spiders  


28.8.2017 Radostná událost v chovu G-SPIDERS. Máme nový odchov: Harpactira marksi. :-)

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


15.8.2017 Historicky první odchov Hadogenes paucidens G-SPIDERS. Právě teď si naši malí paucidensíci užívají kamenné prolézačky z navrstvených placáků v teráriu své maminky, vyhřívají si záda a učí se lovit. :-) Jelikož samice byla dlouho schovaná, nevíme přesně datum narození, ale odhadujeme konec července.

   G-Spiders   G-Spiders  


3.8.2017 Letní focení Theraphosa apophysis. Fotografie v galerii nebo na našem facebooku G-Spiders.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


28.6.2017 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma anax (páření - mating), Caribena versicolor (10. svlek - 10. moult), Ceratogyrus meridionalis (páření - mating), Cyriocosmus aueri (10. svlek - 10. moult), Cyriopagopus sp. Hati Hati (6. svlek - 6. moult), Haplocosmia himalayana (samice s kokonem - female with eggsack), (7. svlek - 7. moult), (dospělý samec - adult male), (páření - mating), Harpactira dictator (6. svlek - 6. moult), Harpactira marksi (páření - mating), Harpactira pulchripes (6. svlek - 6. moult), Heterothele gabonensis (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Iridopelma hirsutum (páření - mating), Monocentropus balfouri (páření - mating), (dospělá samice - adult female), Orphnaecus dichromatus (dospělá samice - adult female), Pandinus imperator (5 cm v těle - 5 cm body-size), Phlogiellus sp. Erawan (páření - mating), Phlogiellus sp. Khao Chong (samice s kokonem - female with eggsack), Plesiopelma sp. Bolivie (dospělá samice - adult female), Poecilotheria smithi (6. svlek - 6. moult), Pterinochilus murinus RCF (dospělá samice - adult female), Sericopelma melanotarsum (spermatheca), Sericopelma sp. Azuero (10. svlek - 10. moult), Theraphosa apophysis (páření - mating), Xenesthis immanis (2. svlek - 2. moult).

22.6.2017 Mláďata Heterothele gabonensis jsou v nabídce - 1. svlek 90 Kč (NZ G-SPIDERS 1.sv. 30.5.2017).

   G-Spiders  


13.6.2017 Vítáme na světě miláčky - miminka Ceratogyrus darlingi. :-) Právě zkoumají pavučinu své mamky, která o kokon starostlivě pečovala pět týdnů.

   G-Spiders   G-Spiders  


30.5.2017 Radostná událost v chovu G-SPIDERS. Máme nový odchov! Mláďata Heterothele gabonensis jsou v 1. svleku a právě se čile učí lovit mikrocvrčky. :-)

   G-Spiders   G-Spiders  


20.5.2017 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Haplocosmia nepalensis (dospělý samec - adult male), Harpactira marksi (dospělá samice - adult female), Hysterocrates hercules (dospělá samice - adult female), Chilobrachys sp. "dry" (7. svlek - 7. moult), Iridopelma hirsutum (dospělá samice - adult female), Lyrognathus giannisposatoi (6. svlek - 6. moult), Monocentropus balfouri (5. svlek - 5. moult), Pamphobeteus sp. Machala (5. svlek - 5. moult), Pandinus imperator (semiadult), Plesiopelma sp. Bolivie (dospělá samice - adult female), Cyriocosmus chicoi (dospělý samec - adult male), Pterinopelma sazimai (7. svlek - 7. moult), Selenocosmia arndsti (10. svlek - 10. moult), Stromatopelma calceatum (kokon - eggsack), Tapinauchenius sanctivincenti (dospělá samice - adult female), Theraphosidae sp. Panama (6. svlek - 6. moult).

Nabízíme dospělé samce Chilobrachys andersoni: adult 08-10/2016, odchov G-SPIDERS, 150 Kč, Nepáření.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


49. Internationale Vogelspinnenbörse 25.3.2017 :-) Skvělá akce! :-)
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Nedělní pohodička na TERA České Budějovice 26.2.2017. :-)
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Když jedna z našich fotografií poslouží jak inspirace :-)
   G-Spiders  


6.4.2017 Nově v nabídce: Ceratogyrus darlingi 1. svlek - 100 Kč (NZ 03/2017 - majitel Pavel Just, odchov v péči G-SPIDERS). Samice postavila kokon koncem února, L2 opustily kokon 16.3.2017, 1. svlek: 2.4.2017. Mláďata jsou velká, aktivní a plně rozkrmená. Přirozený způsob odchovu - samice byla celou dobu s kokonem, rozkrmení mláďat ve skupině. Africký, toxický významný druh. Sklípkan středního vzrůstu, dělá si mělké nory.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


17.3.2017 Radostná událost v chovu G-SPIDERS. :-) Jedna z našich samic v chovné skupině Heterometrus cyaneus vozí na zádech mnoho krásných miminek. :-)

   G-Spiders  


5.3.2017 Dnes jsme strávili krásnou neděli nad kompletní REVIZÍ TAXONOMICKÝCH NÁZVŮ ve fotogalerii... v posledních dvou letech se toho událo vskutku mnoho. Po všech transferech a synchronizacích jsme se ustálili na aktuálním počtu 313 druhů ve fotogalerii. Zde je přehledný seznam:

Acanthoscurria atrox syn. Acanthoscurria paulensis, Aphonopelma waconum syn. Aphonopelma hentzi, Brachypelma angustum transfer do rodu Sericopelma angustum, Ceratogyrus bechuanicus syn. Ceratogyrus darlingi, Coremiocnemis brachyramosa trans. Psednocnemis brachyramosa, Cyriopagopus schioedtei trans. Omothymus schioedtei, Cyriopagopus sp. Borneo Black trans. Lampropelma sp. Borneo Black, Euathlus pulcherrimaklaasi trans. Bumba pulcherrimaklaasi, Euathlus vulpinus trans. Phrixotrichus vulpinus, Grammostola mollicoma syn. Grammostola anthracina, Haplopelma albostriatum trans. Cyriopagopus albostriatus, Haplopelma hainanum trans. Cyriopagopus hainanus, Haplopelma lividum trans. Cyriopagopus lividus, Haplopelma longipes trans. Cyriopagopus longipes, Haplopelma minax trans. Cyriopagopus minax, Haplopelma robustum trans. Cyriopagopus robustus, Haplopelma schmidti trans. Cyriopagopus schmidti, Haplopelma sp. trans. Cyriopagopus sp. + Ornithoctonus sp., Haplopelma vonwirthi trans. Cyriopagopus vonwirthi, Hemiercus sp. syn. Schismatothele sp., Holothele incei trans. Neoholothele incei, Holothele sp. Kolumbie, Holothele sp. Puntaneras, Holothele sp. Isla Margarita trans. Neoholothele sp., Chaetopelma gracile syn. Chaetopelma olivaceum, Iridopelma sp. Racife syn. Iridopelma hirsutum, Metriopelma familiare trans. Cyclosternum familiare, Metriopelma ledezmane trans. Cyclosternum ledezmae, Neochilobrachys sp. Khao Chong trans. Phlogiellus sp. Khao Chong, Oligoxystre diamantinensis trans. Dolichothele diamantinensis, Oligoxystre sp. Velvet Mountain trans. Dolichothele sp. Velvet Mountain, Plesiophrictus raja trans. Sahydroaraneus raja, Selenocosmia obscura trans. Phlogiellus obscurus.

2.1.2017 Přidali jsme zcela nové druhy do galerie: Haplocosmia nepalensis, Harpactira dictator, Harpactira pulchripes. Momentálně máme v galerii sklípkanů 316 druhů. :-)

22.12.2016 Do svátečních časů a nadcházejícího roku 2017 srdečně přejeme mnoho radosti, pevné zdraví, spoustu lásky, štěstí, pohody, úspěchů a samá krásná splněná přání nejen o Vánocích... Vaši G-Spideři :-)   G-Spiders PF 2017  zvonky    zvonky    zvonky
18.12.2016 Sezonu prodejních výstav jsme zakončili tradičně na předvánoční TERA České Budějovice 18.12.2016. :-) Pohodová nálada při výběru nových mazlíků... co více se chovatel může přát.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  
   G-Spiders  


17.12.2016 Hotovo! :-) Máme připraveno, sbaleno a zítra před šestou hodinou ráno vyjíždíme směr TERA České Budějovice!

   G-Spiders  


13.12.2016 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Androctonus amourexi (dospělá samice - adult female), Aphonopelma anax (dospělá samice - adult female), Aphonopelma waconum (dospělá samice - adult female), Brachypelma baumgarteni (10. svlek - 10. moult), Cyriocosmus bertae (námluvy - before mating), Cyriocosmus chicoi (7. svlek - 7. moult), Cyriopagopus sp. Hati Hati (7. svlek - 7. moult), (dospělý samec - adult male), Heterothele gabonensis (dospělá samice - adult female), Cyriocosmus chicoi (dospělý samec - adult male).

12.12.2016 Novinka v chovu G-SPIDERS: Dnes jsme se dočkali miminek Centruroides gracilis. Oproti předchozímu nadprůměrnému vrhu jsou mláďata menší, avšak plně vitální a máme z nich velkou radost.

   G-Spiders  


30.10.2016 Úspěšné páření Euathlus sp. yellow (samec a samice NZ, předchozí generace import z Chile).

   G-Spiders  


30.10.2016 Zatím nejodvážnější podzimní focení... a také nejúspěšnější. :-) Poprvé se na našem snímku potkal štír a sklípkan zároveň. Konkrétně Pandinus imperator (odrostlé mládě z chovné skupiny sk. Impera) a Phormictopus antillensis (chovná samice Trinity). Dalšími na fotkách jsou pan Agamáček s gekončíkem, ježečkové AFG Mia a JSM Casanova, syrský křeček Elizabeth a Moskevský strážní pes Anastazie Nikolajevna Romanovova z Jakubky.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


27.10.2016 Páření Iridopelma hirstum. :-)

   G-Spiders  


16.10.2016 Aktuální stav G-SPIDERS: Stále jsme extrémně pracovně vytíženi, je nám to upřímně líto, ale nestíháme na Vaše zprávy a emaily reagovat včas... :-( Primárně se věnujeme zaopatření chovu jako takového, aby zvířata měla vše, co potřebují a už nám nezbývá čas pro ostatní činnosti jako je přidávání fotek, článků, pořádání soutěží, vyřizování emailů,... Omlouváme se a děkujeme za pochopení. Velmi si vážíme toho, že nám zachováváte přízeň, i když nejsme poslední dobou aktivní ve kontaktu s vámi a pokusíme se co nejdříve situaci vrátit do normálního stavu.

Aktualizovali jsme nabídku zvířat k prodeji. Možnosti předání zvířat: OSOBNÍ PŘEDÁNÍ V PRAZE A ZDICÍH (BEROUNĚ) MOŽNÉ TÉMĚŘ KAŽDÝ PRACOVNÍ DEN. OSOBNÍ PŘEDÁNÍ V PLZNI MOŽNÉ CCA JEDNOU ZA 14 DNÍ.

20.9.2016 ZOO TRHY jako obvykle provázela pohodová, rozverná nálada a tentokrát i silná účast návštěvníků. :-)

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


16.9.2016 Hotovo! :-) Máme připraveno a už se tuze těšíme do Plzně na zítřejší ZOO TRHY!

   G-Spiders  


24.7.2016 Momentky ze sobotní burzy v Plzni - ZOO TRHY 23.7.2016 v KD Peklo. :-) Letní pohodička...

   G-Spiders  


20.6.2016 Další natáčení úspěšně za námi, tentokrát nás oslovila s žádostí o reportáž TV Prima a pořad Očima Josefa Klímy. Díky náhodě se účastnila i naše malá dračice...

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


18.6.2016 Zpětně se omlouváme za absenci na burzách Živá Exotika a TERA ČB, ale den před ŽE se nám rozbil motor u auta. Ode dneška jsme opět pojízdní a tedy od dalšího týdne zase v provozu včetně zasílání balíků a sobotní burzy ZOO TRHY.

25.5.2016 Připomínáme změny v termínech burz Živá Exotika a ZOO TRHY...
11.6.2016 - Živá Exotika (Praha - výstaviště Holešovice, Křižíkův pavilon B)
12.6.2016 - TERA ČB (České Budějovice, KD Slavie)
25.6.2016 - ZOO TRHY (Plzeň, KD Peklo)
23.7.2016 - ZOO TRHY (Plzeň, KD Peklo)
21.8.2016 - TERA ČB (České Budějovice, KD Slavie)

1.5.2016 Máme úspěšně odpářené následující druhy sklípkanů... foto u jednotlivých druhů v naší fotogalerii... prosíme držte nám palečky, ať se dokčkáme miminek. :-) Aphonopelma sp. Azuero, Ceratogyrus darlingi, Ceratogyrus meridionalis, Hapalopus cf. formosus, Pamphobeteus ultramarinus.

30.4.2016 Bohužel i u nás se občas odchov nepovede... zkažený kokon Avicularia diversipes:

   G-Spiders  

22.4.2016 POZOR ZMĚNA!!! V důsledku poruchy motoru u auta se nemůžeme dostavit na 47. Internationale Vogelspinnenbörse.... ale na ZOO TRHY do Plzně dojedeme... snad....

18.4.2016 Nabízíme dospělého samce 1,0 Cyriocosmus elegans - adult: 10.4.2016, 280 Kč, nepářený. Jedná se o samce na fotce. Aktuální stav: k dispozici.

   G-Spiders  


Nabízíme dospělého samce 1,0 Lasiodorides polycuspulatus - adult: 15.4.2016, 480 Kč, nepářený. Jedná se o samce na fotce. Aktuální stav: k dispozici.
   G-Spiders  

29.3.2016 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia diversipes (dospělý samec - adult male), Cyclosternum schmardae (samice s kokonem - female with her eggsack), Rhopalurus garridoi (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), (samec a samice s mláďaty (larvy) - male and female with offspring (nymphs)), Selenocosmia arndsti (9. svlek - 9. moult), Selenocosmia crassipes (12. svlek - 12. moult), Selenocosmia effera (samice s kokonem - female with her eggsack), Selenocosmia sp. Titiwanga (dospělá samice - adult female), Tapinauchenius plumipes (samice s mláďaty - female with offspring), Tapinauchenius plumipes (páření - mating), Theraphosa apophysis (9. svlek - 9. moult), Theraphosidae sp. Villa Tunari (námluvy - before mating), Theraphosidae sp. I (námluvy - before mating), Theraphosidae sp. III (dospělá samice - adult female), Theraphosa apophysis (9. svlek - 9. moult), Vitalius paraensis (samice 14. svlek - female 14. moult).

3.3.2016 Přidali jsme zcela nové druhy: Buthus mallhomei, Buthus paris, Heterometrus kanaraensis, Heterometrus swammerdami, Liocheles sp. N, Parabuthus pallidus, Tityus graffini.
Momentálně máme v galerii štírů 114 druhů.

27.2.2016 Již tři týdny se naše samice Avicularia diversipes poctivě stará o kokon. :-) Doufáme, že se již brzy dočkáme miminek.

   G-Spiders  

23.2.2016 Nedělní pohodička na TERA České Budějovice 21.2.2016. :-)

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Odchov Pterinochilus murinus RCF. :-)
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

10.2.2016 Přidali jsme zcela nový druh do galerie: Selenocosmia obscura sp. Crocker Ranch. Momentálně máme v galerii sklípkanů 313 druhů. :-)

Odchov Hottentotta jayakari (NZ G-SPIDERS 12/2015): narozeni 6.12.2015; svlékání do 1. svleku 18.12.2015, aktuální foto ve 2. svleku. :-) V nabídce: 2. svlek - 320 Kč.

   G-Spiders   G-Spiders  


Na poslední chvíli odvoláváme účast na sobotních ZOO TRZÍCH 13.2.2016.

Odchov Euathlus sp. fire (NZ G-SPIDERS 2.2.2016). Mláďata jsou v 1. svleku, zatím neplánujeme uvolnění do veřejné nabídky.
   G-Spiders  

2.2.2016 Vzhledem k tomu, že naše samice Euathlus sp. fire se postupně přestávala starat o kokon, často ho nechávala odložený bez povšimnutí, tak jsme jej raději po 8mi týdnech odebrali a kromě slepených neoplozených vajíček uprostřed kokonu na nás vykouklo mnoho krásných zdravých L2. :-)

   G-Spiders  

23.1.2016 Sklípkani a štíři z chovu G-SPIDERS opět před filmovou kamerou. Tentokrát jsme natáčeli snímek s Tvision media pro hudební videoklip metalové skupiny. Bylo mi trochu líto namaskovaného herce, po kterém lezl pavouk, neboť herec byl lehký arachnofobik a strnulý výraz pro záběry nemusel vůbec předstírat. Před kamerou se nakonec po hercích prošel samec Brachypelma klaasi a na svícnu pózovala samice Heterometrus petersi. Na to, že se k nám samice dostala v zoufalém stavu po importu s komentářem: klidně si to vemte zadarmo, stejně chcípne, tak u nás bydlí už tři roky a toto bylo její druhé natáčení. A jak je holka šikovná.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  

21.1.2016 Máme úspěšně odpářené obě samice Haplopelma minax. :-) Tak snad se zadaří...

   G-Spiders  

11.1.2016 Nabízíme dospělého samce 1.0 Chilobrachys sp. blue: adult 11/2015, 250 Kč. Jedná se o samce na fotce. Nepářený. Aktuální stav: k dispozici.

   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Nabízíme dospělého samce 1.0 Chilobrachys fumosus: adult 5.1.2016, 430 Kč. Jedná se o samce na fotce. Nepářený. Aktuální stav: samce je možné rezervovat.
   G-SpidersNabízíme dospělého samce 1.0 Brachypelma auratum: adult 12/2015, 370 Kč. Jedná se o samce na fotce. Úspěšně pářil naši samici. Aktuální stav: samce je možné rezervovat.
   G-Spiders   G-Spiders   G-Spiders  


Nabízíme dospělého samce 1.0 Ceratogyrus meridionalis: adult 12/2015, 430 Kč. Jedná se o samce na fotce. Pářený. Aktuální stav: samce je možné rezervovat.
   G-Spiders

10.1.2016 Přidali jsme nové a užitečné odkazy. Už se přes nás proklikáte na taxonomické katalogy sklípkanů i štírů, webové prezentace některých prodejních výstav, komunitní weby, organizace sdružující chovatele, webové prezentace chovatelů, arachnologů, taxonomů,... momentálně pro vás máme v sekci ODKAZY celkem 25 užitečných linků.

4.1.2016 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma sp. Azuero (dospělá samice - adult female), Brachypelma emilia (dospělý samec - adult male), Cyclosternum schmardae (dospělý samec - adult male), Grammostola pulchra (dospělá samice - adult female), Heterometrus cyaneus (dospělá samice - adult female), Hottentotta gentili (3. svlek - 3. moult), Hottentotta hottentotta (1. svlek - 1. moult), Hottentotta salei (3. svlek - 3. moult), Hysterocrates hercules (námluvy - before the mating), Leiurus quinquestriatus (dospělý samec - adult male), Nebo yemensis (3. svlek - 3. moult), Parabuthus liosoma (dospělá samice - adult female), Poecilotheria subfusca lowland (8. svlek - 8. moult), (dospělý samec - adult male), Poecilotheria regalis (L2), Psalmopoeus langebucheri (dospělý samec - adult male), Pterinochilus murinus RCF (1. svlek - 1. moult), Rhopalurus garridoi (samice s mláďaty (1. slvek) - female with offspring (1. moults)), Rhopalurus junceus (1. svlek - 1. moult), Rhopalurus princeps (samice s mláďaty (1. slvek) - female with offspring (1. moults)).

3.1.2016 Mimina Cyriocosmus perezmilesi jsou na světe. :-) Po necelém měsíci péče vypustila samice z kokonu krásné velké L2.

   G-Spiders

2.1.2016 Samice Euathlus sp. fire se stará o svůj kokon zruba stejnou dobu a stejně pečlivě jako samice Cyriocosmus perezmilesi. :-)

   G-Spiders
Přebrali jsme několik set vyvolaných fotek našich zvířat.. Ty nejpovedenější jsou srovnány do tří albumů, které s námi budou jezdit na burzy a budou na stole volně k prohlédnutí. :-)
G-Spiders  G-Spiders

1.1.2016 Mláďata Hottentotta jayakari jsou všechna v 1. svleku a samostatně aktivně loví! :-) Rozhodli jsme se jich několik uvolnit do nabídky po 300 Kč.

   G-Spiders  G-Spiders

G-Spiders

23.12.2015 Úspěšné páření Avicularia laeta (19.12.2015). Snad nám po planém kokonu umotá i pravý. :-)

   G-Spiders  G-Spiders

7.12.2015 Včera nám úspěšně porodila samice Hottentotta jaykari a už tu máme další dáreček pod vánoční stromeček... :-) :-) :-) Mladá samice Cyriocosmus perezmilesi od tohoto týdne opatruje svůj první kokon, který nás velmi překvapil svou značnou velikostí...

G-Spiders

6.12.2015 Vánoce letos přišly brzy... :-) :-) :-) Dnes nám porodila samice Hottentotta jaykari mnoho krásných zdravých larev.

G-Spiders

1.12.2015 Odpářené druhy na podzim 2015: Grammostola pulchra, Chromatopelma cyaneopubescens, Chilobrachys sp. blue, Cyriocosmus perezmilesi, Poecilotheria metallica, Poecilotheria ornata, Poecilotheria regalis, Stromatopelma calceatum, ... tak nám prosím držte palce ;-) :-).

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Grammostola pulchra (námluvy - before the mating), (páření - mating), Chilobrachys sp. blue (dospělý samec - adult male),

18.11.2015 Přidali jsme zcela nové druhy: Lyrognathus giannisposatoi, Pterinopelma sazimai. Momentálně máme v galerii sklípkanů 311 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma waconum (3 cm v těle - 3 cm body-size), Brachypelma annitha (7. svlek - 7. moult), Brachypelma baumgarteni (6. svlek - 6. moult), (7. svlek - 7. moult), Brachypelma boehmei (5. svlek - 5. moult), Brachypelma kahlenbergi (8. svlek - 8. moult), Ceratogyrus meridionalis (7. svlek - 7. moult), Encyocratella olivacea (7. svlek - 7. moult), Psalmopoeus irminia (6. svlek - 6. moult), (dospělý samec - adult male), Psalmopoeus pulcher (3. svlek - 3. moult).

4.11.2015 Vyhlášení soutěže G-SPIDERS ŘÍJEN 2015
V říjnu jsme pro vás jako Neznámého vybrali dospělou samici Tapinauchenius latipes. Většina z vás správně pátrala v rodu Tapinauchenius, často jste hledali i mezi zástupci rodu Psalmopoeus. Zcela správné tipy nám zaslalo 20 účastníků, ze kterých jsme losovali tři výherce. Mládě Catumiri parvum v 5. - 6. svleku od nás obdrží: Aleš Sokol - Martin Syrovec - Tereza Bydžovská. Výhercům srdečně gratulujeme, všem děkujeme za účast a těšíme se v dalších měsících.

2.11.2015 Příjemné prožití konce podzimu přejí vaši G-Spideři. :-)

G-Spiders

23.10.2015 Všechna mláďata z našeho odchovu Centruroides gracilis (NZ G-SPIDERS 5.10.2015) se 13.10.2015 úspěšně svlékla. Z maminky si dělají prolézačku a krásně aktivně loví cvrčky. Máme z nich velkou radost. :-) Část z nich uvolňujeme do prodeje: 1. svlek - 150 Kč. Jedná se o americký typ C. gracilis (nejsou partenogenetičtí). Více fotek v galerii - stačí kliknout na foto zde:

G-Spiders  G-SpidersPřidali jsme zcela nové druhy: Nebo yemensis, Orthochirus innesi.
Momentálně máme v galerii štírů 109 druhů.

Přidali jsme zcela nové druhy: Chilobrachys sp. Kaeng Krachan, Pamphobeteus sp. Machala. Momentálně máme v galerii sklípkanů 309 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Pamphobeteus nigricolor (dospělá samice - adult female), (páření - mating), Pamphobeteus vespertinus (1. svlek - 1. moult), (3. svlek - 3. moult), Phormictopus antillensis (10. svlek - 10. moult), Phormictopus auratus (páření - mating), (spermatheca), Poecilotheria metallica (dospělá samice - adult female), Poecilotheria regalis (3. svlek - 3. moult), Psalmopoeus irminia (4. svlek - 4. moult), (dospělá samice - adult female).

20.10.2015 Dnes konečně dorazily heatpacky, tedy od příštího týdne můžeme zasílat. A další dobrá zpráva - podařilo se nám je sehnat za stejnou cenu jako loňský rok, tedy zůstáváme na 50 Kč za heatpack. :-)

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Haplocosmia himalayana (4. svlek - 4. moult), Harpactira marksi (1. svlek - 1. moult), Heterometrus petersi (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs), (páření - mating), Hoffmannius punctatus (6. svlek - 6. moult), Hysterocrates hercules (4. svlek - 4. moult), Hysterocrates gigas (dospělá samice - adult female), Chilobrachys sp. "dry" (3. svlek - 3. moult), Chilobrachys andersoni (dospělá samice - adult female), (spermatheca), Idiothele nigrofulva (páření - mating), Leiurus quinquestriatus (dospělá samice - adult female), Megaphobema robustum (7. svlek - 7. moult), Metriopelma familiare (dospělá samice - adult female), Monocentropus balfouri (dospělý samec - adult male), Nhandu tripepii (3. svlek - 3. moult), (4. svlek - 4. moult).

10.10.2015 Přidali jsme zcela nové druhy: Centruroides hoffmani, Compsobuthus acutecarinatus.
Momentálně máme v galerii štírů 107 druhů.

Radostná událost v chovu G-SPIDERS! :-) 5.10.2015 se nám narodila mláďata Centruroides gracilis.

G-Spiders

3.10.2015 Vyhlášení soutěže G-SPIDERS ZÁŘÍ 2015
V září jsme pro vás jako Neznámého vybrali dospělou samici Augacephalus junodi. Trochu vám asi zamotala hlavu a většina z vás trochu bloudila mezi různými africkými druhy i rody. Zcela správné tipy nám zaslalo 28 účastníků, ze kterých jsme losovali tři výherce. Mládě Chilobrachys andersoni 3. - 4. svlek od nás obdrží: Vilém Chudárek - Michal Mezera - Martin Špidla. Výhercům srdečně gratulujeme, všem děkujeme za účast a těšíme se v dalších měsících.

2.10.2015 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia versicolor (5. svlek - 5. moult), Brachypelma klaasi (5. svlek - 5. moult), (5. svlek - 5. moult), Coremiocnemis brachyramosa (dospělá samice - adult female), Cyriocosmus chicoi (dospělý samec - adult male), Cyriocosmus perezmilesi (6. svlek - 6. moult), Cyriopagopus schioedtei (6. svlek - 6. moult), Cyriopagopus sp. Hati Hati (4. svlek - 4. moult), Ephebopus cyanognathus (1. svlek - 1. moult), (3. svlek - 3. moult), Eresus sp. Pelopones (páření - mating), Grammostola pulchripes (9. svlek - 9. moult), Hapalopus triseriatus (dospělý samec - adult male), Hapalopus triseriatus lowland (samice 10. svlek - female 10. moult), (dospělý samec - adult male), Haplopelma schmidti (dospělá samice - adult female), (dospělá samice - adult female), Haplopelma sp. Surat Thani (dospělá samice - adult female).

16.9.2015 Vyhlášení mimořádného letního kola soutěže G-SPIDERS
Neznámým na fotce je Haplopelma schmidti. Z obvyklého červencového kola soutěže se nám nakonec stalo kolo výjimečné... Krom toho, že bylo z důvodu dokončování rodinného domu, stěhování a naší nepřítomnosti na internertu sjednoceno se srpnovým, bylo také z stejného důvodu vyhlášeno s mimořádným zpožděním... za to se velmi omlouváme. Avšak mimořádná byla i vaše účast a také množství správných tipů - CELKEM JSME OBDRŽELI 32 SPRÁVNÝCH SOUTĚŽNÍCH ODPOVĚDÍ! WAU! Díky vaší účasti a také trpělivosti :-) jsme se rozhodli vás odměnit a vylosovat o dva výherce více. Samozřejmě, že jsme dodrželi náš standard - tři výherci na měsíc, tedy V MIMOŘÁDNÉM LETNÍM KOLE SOUTĚŽE G-SPIDERS LOSUJEME CELKEM 8 VÝHERCŮ, kteří od nás obdží sklípkana Aphonopelma anax ve 3.-4. slveku.... Tady jsou: Jaroslav Marek - Matěj Krátký - Vladimír Pavlas - Jaroslav Drobný - Petr Vágner - Marek Doležal - Tomáš Pešl - Miroslav Szkandera. Výhercům srdečně gratulujeme, všem děkujeme za účast a těšíme se v dalších měsících.

3.9.2015 TERA České Budějovice 30.8.2015
Krásná burza v krásném letním čase... nejpříjemnější teploty byly v šest ráno, v době nakládání do auta a výjezdu směr České Budějovice. První burza, na kterou jsme vyjeli po několikaměsíční pauze, ve které jsme řešili dokončení domu a stěhování. Jako obvykle TERA ČB nezklamala - přátelská atmosféra, příjemné prostředí, dobrá organizace, popovídání s kolegy a kamarády... už se těšíme na příště. :-)

G-Spiders G-Spiders

29.8.2015 G-SPIDERS JSOU ZPĚT - ZAČÍNÁME BURZOU TERA ČB 30.8.2015!!! Pozor změna - tentokrát máme stoly č. 41 a 42. PŘESUN DO NOVÉHO MÁME ÚSPĚŠNĚ ZA SEBOU. :-) KONEČNĚ! INTERNETOVÉ PŘÍPOJENÍ MÁME ZAJIŠTĚNÉ, ZVÍŘÁTKA SE ZABYDLUJÍ HNED VE DVOU POKOJÍCH,... JSME OPĚT V PROVOZU! :-) Prosíme o trpělivost při vyřizování emailů a zpráv, nastřádalo se nám jich přes pět set. Děkujeme.

G-Spiders

ČERVEN - ČERVENEC - SRPEN 2015 KVŮLI STĚHOVÁNÍ JSME DLOUHODOBĚ BEZ PŘIPOJENÍ K INTERNETU! Z TOHOTO DŮVODU DOČASNĚ POZASTAVUJEME OSOBNÍ PŘEDÁNÍ I ZASÍLÁNÍ POŠTOU... ČVERVENCOVÉ KOLO SOUTĚŽE JE SJEDNOCENO SE SRPNOVÝM. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, JEN CO BUDEME OPĚT V PROVOZU, OKAMŽITĚ VYŘÍDÍME VŠECHNY DOTAZY - URGENTNÍ DOTAZY S NÁMI PROSÍM ŘEŠTE TELEFONICKY!!! VAŠE EMAILY NEBO FCB ZPRÁVY SI MOMENTÁLNĚ NEMÁME MOŽNOST PŘEČÍST!

10.7.2015 Máme úspěšně odpářený druh Hysterocrates hercules. Pokud se vše podaří, tak to bude první odchov této mladé samice. Na samce se tvářila přívětivě, aktivně odpovídala bubnováním a nechala ho i v klidu odejít. :-) Foto z páření zde: Hysterocrates hercules, námluvy - before the mating, Hysterocrates hercules, páření - mating, Hysterocrates hercules, páření - mating.

Máme úspěšně odpářený druh Hottentotta jayakari. :-) Věříme, že se brzy dočkáme miminek. Foto z páření zde: Hottentotta jayakari; páření - mating, páření - mating, spermatofor.

Nabízíme dospělého samce 1.0 Hapalopus triseriatus (adult 01/2015; 150 Kč; Nepářený.; Aktuální stav: k dispozici.) Jedná se o samce na fotografii: Hapalopus triseriatus, dospělý samec - adult male.

Nabízíme dospělého samce 1.0 Avicularia avicularia (adult 04/2015; 200 Kč; Nepářený.; Aktuální stav: k dispozici.) Jedná se o samce na fotografii: Avicularia avicularia, dospělý samec - adult male.

Nabízíme dospělého samce 1.0 Aphonopelma sp. Azuero (adult 2.5.2015; 270 Kč; Pářil naše samice.; Aktuální stav: samce je možné rezervovat.) Jedná se o samce na fotografii: Aphonopelma sp. Azuero, dospělý samec - adult male.

Přidali jsme fotografie z 50. Internationale Vogelspinnenbörse do sekce Bonusy.

1.7.2015 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria geniculata (10. svlek - 10. moult), (námluvy - before the mating), Acanthoscurria natalensis (spermatheca), Avicularia geroldi (2. svlek - 2. moult), (3. svlek - 3. moult), Avicularia laeta (10. svlek - 10. moult), Avicularia purpurea (4. svlek - 4. moult), Brachypelma annitha (5. svlek - 5. moult), Brachypelma baumgarteni (3. svlek - 3. moult), (5. svlek - 5. moult), Brachypelma vagans (páření - mating).

30.6.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE G-SPIDERS.
Na měsíc červen jsme pro vás jako Neznámého vybrali mládě Encyocratella olivacea a tentokrát nám moc emailů nedorazilo... že by to byl přeci jen trochu složitější oříšek? Jsme zvědaví, kolik z vás odhalí našeho Neznámého pro červenec... :-) V průběhu června nám přišlo celkem 7 správných odpovědí. Z nich jsme vylosovali tyto tři výherce: Vít Petrželka - Jaroslav Marek - Ivo Polcr, kteří od nás obdrží mládě Brachypelma albopilosum ve 3. - 4. svleku. Všem srdečně gratulujeme.

14.6.2014 Krásný začátek léta přejí G-Spideři :-)

G-Spiders

10.6.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE G-SPIDERS.
Naše mnohonásobná mamina Lojzička vás v květnu pořádně potrápila... nejčastěji jste ji měli za Pel. muticus nebo nějakého Hysterocratese, avšak jednalo se o Chilobrachys andersoni. Každopádně děkujeme za velkou účast, která nás velmi potěšila. V průběhu května nám přišlo celkem 7 správných odpovědí. Z nich jsme vylosovali tyto tři výherce: Petr Pietrasz - Josef Spousta - Daniel Trojan, kteří od nás obdrží mládě Phormictopus auratus v 5. svleku. Všem srdečně gratulujeme.

17.5.2015 Přijímáme rezervace na dospělého samce Hysterocrates hercules. Adult 2/2015. 250 Kč. Úspěšné pářil naší samici. Jedná se o samce na fotografii: 1.0 Hysterocrates hercules.

Přidali jsme další dva odkazy do sekce NATÁČENÍ.

8.5.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE. V průběhu dubna nám celkem přišlo celkem 11 správných odpovědí. Z nich jsme vylosovali tyto tři výherce: Ivo Polcr, Marek Kučera a Vít Petrželka. Všem srdečně gratulujeme.

Zveřejněno zadání pro květen - kdopak nám ukazuje zoubky tentokrát? Napovíme, že se jedná o dospělou samici relativně krátce po svleku.

25.4.2015 Vážení přátelé, kolegové, teraristé.... je nám jasné, že jste velmi zvědaví, jaká zvířátka jsme přivezli z 50. Internationale Vogelspinnenbörse, ale prosíme o trpělivost... vrátili jsme se včera velmi pozdě večer, prakticky jsme dva dny nespali a tak nám prosíme dejte čas vydechnout a nejprve všechny nové mazlíky zabydlet a zaopatřit. Slibujeme, že fotky a nabídku doplníme co nejdříve. Petra & Martin Koppovi, g-spiders.cz (fcb G-Spiders).

9.4.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE. V průběhu března nám celkem přišlo 6 správných odpovědí od soutěžících: Miloslav Lukáš, Marek Kučera, Vladimír Pavlas, Radmil Podlaha, stepan.jbc a Jaroslav Marek. Z nich jsme vylosovali tyto tři výherce: Jaroslav Marek, Radmil Podlaha a Vladimír Pavlas. Všem srdečně gratulujeme.

8.4.2015 Podařilo se nám získat slevu na poštovném 10 Kč. Aktuální cena při zaslání poštou je: 155 Kč pro poštu (Balík do ruky / Balík na poštu) + 50 Kč za heatpack + 10 Kč za krabici.

22.3.2015 Přidali jsme pár momentek z natáčení a odkaz na reportáž v receptáři Polopatě. Děkujeme štábu české televize za zajímavou zkušenost i příjemně strávené chvíle: Natáčení pořadu Polopatě, premiéra na ČT: 22.3.2015.

17.3.2015 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Eresus sp. Peloponés (dospělá samice - adult female), Pamphobeteus nigricolor (dospělá samice - adult female), (spermatheca), Phlogiellus sp. Palawan (dospělá samice - adult female), Phormictopus cubensis (dospělá samice - adult female), (spermatheca), Poecilotheria miranda (7. svlek - 7. moult), Poecilotheria rufilata (7. svlek - 7. moult), Poecilotheria smithi (7. svlek - 7. moult), Psalmopoeus langebucheri (4. svlek - 4. moult), Selenocosmia arndsti (9. svlek - 9. moult), Sericopelma sp. Meg (9. svlek - 9. moult), Tapinauchenius gigas (5. svlek - 5. moult), (6. svlek - 6. molt), Theraphosa apophysis (7. svlek - 7. moult).

15.3.2015 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria antillensis (7. svlek - 7. moult), Acanthoscurria juruenicola (dospělá samice - adult female), Brachypelma auratum (dospělá samice - adult female), Brachypelma baumgarteni (2. svlek - 2. moult), Ceratogyrus marshalli (4. svlek - 4. moult), Cyriocosmus bertae (6. svlek - 6. molt), (7. svlek - 7. moult), Cyriopagopus sp. Hati Hati (5. svlek - 5. moult), Grammostola actaeon (samice 9. svlek - female 9. moult) Haplocosmia himalayana (6. svlek - 6. moult), Haplopelma minax (2. svlek - 2. moult), Hysterocrates hercules (dospělá samice - adult female), Chilobrachys fumosus (dospělá samice delší dobu po svleku - adult female long time after moulting), Chromatopelma cyaneopubescens (10. svlek - 10. moult), Kochiana brunnipes (samice 10. svlek - female 10. moult), (spermatheca), Lasiodora fracta (dospělá samice - adult female), Megaphobema robustum (7. svlek - 7. moult).

12.3.2015 Přidali jsme do našeho menu nový odkaz: O NÁS. Časem do tohoto odkazu přibude ještě historie našeho chovu včetně fotografií. :-)

1.3.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE. V průběhu února nám celkem přišlo 13 správných odpovědí. Z nich jsme vylosovali tyto tři výherce: Ondřej Klabačka, Martin Kosák a Miroslav Smetana. Všem srdečně gratulujeme. :-)

8.2.2015 INFO O ZVÝŠENÍ CEN POŠTOVNÉHO - bohužel zdražení služeb České pošty se týká i Balíku do ruky a Balíku na poštu... od února je zaslání dražší o 5 Kč.

7.2.2015 Přidali jsme zcela nové druhy: Heterothele gabonensis, Chilobrachys sp. "dry", Oligoxystre diamantinensis, Tapinauchenius sanctivincenti. Momentálně máme v galerii sklípkanů 306 druhů.

4.2.2015 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE... Přelom roku 2014/2015 byl pro naši soutěž velmi atypický... za prvé jsme díky absolutnímu pracovnímu vytížení od poloviny listopadu zcela vynechali prosincové kolo... a za druhé - přestože nám přišlo mnoho odpovědí, ani v listopadu ani v lednu nebyla jediná správná... Rozhodli jsme se, že únorové kolo pojmeme ryze odpočinkově, tento druh pavouka je klidný a vhodný i pro začínající chovatele, mnozí ho jistě mají doma. :-) Těšíme se na Vaše odpovědi.

18.1.2015 Mláďata Tapinauchenius plumipes jsou v nabídce: 1. svlek - 150 Kč (NZ G-SPIDERS 01/2015). Samice - NZ v České republice, druhý kokon. Samec - NZ v Německu. Kokon postavila na konci listopadu, měsíc po páření. PŘIROZENÝ ODCHOV - kokon nebyl samici odebrán. 29.12.2014 samice pustila mláďata ve stadiu L2 z kokonu. Svlékání do 1. svleku: 7.1.2015 (okolo 1,5 cm v rozpětí nohou). 10x 1. svlek - 1.000 Kč Foto mláďat z tohoto kokonu (11.1.2015): ZDE. Foto samice: ZDE.

11.1.2015 PŘIJÍMÁME ZÁZNAMY: Tapinauchenius plumipes 1. svlek - 150 Kč (NZ G-SPIDERS 01/2015) Mometálně mláďata rozkrmujeme a drží se u samice v hnízdě. Samice - NZ v České republice, druhý kokon. Samec - NZ v Německu. Kokon postavila na konci listopadu, měsíc po páření. PŘIROZENÝ ODCHOV - kokon nebyl samici odebrán. 29.12.2014 samice pustila mláďata ve stadiu L2 z kokonu. Svlékání do 1. svleku: 7.1.2015 (okolo 1,5 cm v rozpětí nohou). 10x 1. svlek - 1.000 Kč Foto mláďat z tohoto kokonu (11.1.2015): ZDE. Foto samice: ZDE.

3.1.2015 Naše samice Tapinauchenius plumipes 29.12.2014 pustila mláďata z kokonu. Je to její druhý úspěšný odchov. Odhadujeme, že jich bude nejméně stovka. Svůj kokon pečlivě opatrovala od konce listopadu. Foto tohoto odchovu: Tapinauchenius plumipes (samice otevřela kokon a brání mláďata ve stadiu L2 - female opened her eggsack and defends her spiderlings L2).

Po měsíční pauze z důvodu extrémního časového vytížení vám přinášíme další kolo vědomostní soutěže na g-spiders.cz, tentokrát soutěžíme o Aphonopelma anax 2. svlek. Podrobnosti viz.: g-spiders.cz, sekce SOUTĚŽ.20.12.2014       Vážení a milí přátelé, kamarádi, kolegové, teraristé,...
do vánočních časů a do nadcházejícího roku 2015 vám srdečně přejeme co nejvíce klidu, zdraví, pohody a mnoho úspěchů v chovu i v životě.

PFko

Ohlédnutí za rokem 2014...   
... rok, kdy se nám podařilo obnovit staré dobré zvyky, ale nebyla nouze ani o zcela nové zážitky. Hned dvakrát se naši mazlíci objevili před filmovou kamerou. Jednou to byl štír Heterometrus petersi u příležitosti natáčení hudebního videoklipu a podruhé několik sklípkanů, kteří si zahráli v upoutávce na film Anatomie pavouka. Velkou novinkou bylo postupné zavádění evidenčních listů, které našim pavoučkům a štírům nahrazují rodokmeny. Na evidenční list uvádíme o každém zvířeti veškeré dostupné informace. Po několika letech se nám konečně podařilo začít znovu rozšiřovat náš chov o zcela nové druhy. Na podzim jsme se účastnili 49. ročníku Internationale Vogelspinnenbörse, a tak zvířata z našeho chovu opět začala putovat do celého světa. Děkujeme, že jste nám také po tento rok zachovali přízeň a doufáme, že i v následujícím roce 2015 u vás G-SPIDERS (a my) zůstanou stejně oblíbené, zajímavé, ale i užitečné. FACEBOOKová stránka G-Spiders, kam pravidelně přidáváme aktuality z chovu G-SPIDERS, se i v průběhu roku 2014 velmi dobře se osvědčila, jako prostor pro osobní tera-poradnu, psali jste nám nejen spoustu dotazů, ale i zpráv, ze kterých jsme měli vyloženě radost, například když nám přišly fotografie zvířat, které jste si od nás před několika lety pořídili. Děkujeme všem, kteří nám dali svůj like na facebooku, moc si toho vážíme. Děkujeme všem, kteří s námi spolupracovali v minulých letech a těšíme se na další spolupráci.

25.11.2014 Naše mláďata Heterometrus cyaneus se úspěšně svlékla do 1. svleku, všechna to zvládla perfektně. Jsou krásná, velká a rozhodně jim nechybí chuť k jídlu. :-) Foto tohoto vrhu zde: Heterometrus cyaneus (1. svlek - 1. moult).

24.11.2014 Prosíme věnujte této zprávě zvýšenou pozornost! Dnes byly naše e-mailové adresy zneužity neznámým pachatelem k rozesílaní podvodných mailů. Pokud Vám, nebo někomu ve Vašem okolí, přišel mail z adresy debt@g-spiders.cz, nebo podobné, neodpovídejte na něj, neotvírejte přílohy a v žádném případě nikomu nic neplaťte. Informujte o tom prosím i své známé. Na vyřešení celé situace pracujeme. Děkujume za pochopení.

16.11.2014 Naše samice Rhopalurus junceus minulý týden porodila mnoho krásných velkých larev. Právě se svlékají do 1. svleku a zatím to všichni zvládli výborně. :-) Foto tohoto vrhu zde: Rhopalurus junceus (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)).

NOVĚ V NABÍDCE - PŘIJÍMÁME REZERVACE: 1.0 Avicularia laeta (adult: 5.11.2014) Foto samce zde: Avicularia laeta (dospělý samec - adult male), Avicularia laeta (dospělý samec - adult male).

NOVĚ V NABÍDCE - PŘIJÍMÁME REZERVACE: 1.0 Vitalius paraensis (adult: 14.11.2014) Foto samce zde: Vitalius paraensis (dospělý samec - adult male).

16.11.2014 Přidali jsme nové fotky do galerie: Aphonopelma anax (kokon - eggsack), Aphonopelma sp. Azuero (11. svlek - 11. moult), Avicularia diversipes (samice - female), Cyriopagopus schioedtei (6. svlek - 6. moult), Cyriopagopus sp. Hati Hati (3. svlek - 3. moult), Euathlus sp. žlutý (10. svlek - 10. moult), Haplopelma sp. Bachma (dospělý samec - adult male), Idiothele nigrofulva (dospělá samice - adult female), Lasiodorides polycuspulatus (13. svlek - 13. moult), Lasiodora fracta (dospělá samice - adult female), (spermatheca), Ornithoctonus aureotibialis (5. svlek - 5. moult), Pandinus imperator (3. svlek - 3. moult), Phlogiellus sp. Tam Dao (dospělý samec - adult male), (námluvy - before the mating), (páření - mating), Plesiopelma sp. Bolivie (samice 13. svlek - female 13. moult), Poecilotheria rufilata (5. svlek - 5. moult), (6. svlek - 6. moult), Rhopalurus garridoi (páření - mating), Selenocosmia samarae (6. svlek - 6. moult), Vitalius paraensis (14. svlek - 14. moult).

5.11.2014 Během října nám správná odpověď přišla od 25ti soutěžících! Jsme zvědaví, kolik přátel osminohých chlupáčů uhádne, kdo nám ukazuje své zoubky v listopadu. Tentokrát jsme zvolili věcnou cenu, kterou zajisté využije každý terarista - kus korkové kůry o délce cca 15 cm.

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE. Sklípkana Phormictopus auratus ve 3.-4. svleku získávají: Milan Kilián, Daniel Kohl, Lucie Bočková. Neznámým na obrázku pro měsíc říjen byla Poecilotheria rufilata. Správné odpovědi nám zaslali tito účastníci: Jaroslav Marek, Jiří Besperát, Jaroslav Patlejch, František Bednář, David Kuder, Jan Dvořák, Milan Kilián, Václav Janošek, Markéta Bucherová, Martina Gottwaldová, Daniel Kohl, Lucie Bočková, Oldřich Kyjovský, Michael Ferenc, Jakub Mára, Tomáš Boček, Jan Simperk, Josef Adam, Ivo Polcr, Jarmila Vrtlíková, Zuzana Mikulášová, Jan Machar, Lukáš Hladký, Veronika Gaherová Levorová, Pavlína Hegarová.

4.11.2014 Změny v taxonomickém zařazení: Poecilotheria bara byla synonymizována s druhem Poecilotheria subfusca. Pro pořádek je stále rozdělujeme na Poecilotheria subfusca highland (původem z hor) a Poecilotheria subfusca lowland (původem z nížin). Dále Poecilotheria pederseni se nyní jmenuje Poecilotheria vittata. Obě změny dle: Gabriel, Gallon & Smith, 2013.

Poslední možnost zaslat své tipy a zúčastnit se soutěže - zítra uzavíráme kolo a losujeme vítěze.

22.10.2014 Další dobrá zpráva v tomto týdnu. :-) Náš samec Eupalaestrus weijenberghi, kterého jsme půjčili za půl kokonu, byl při páření úspěšný a nyní můžeme nově nabídnout mláďata tohoto ne zcela běžného druhu: 1. svlek - 250 Kč. Foto našeho samce, když byl v 9. svleku: Eupalaestrus weijenberghi (9. svlek - 9. molt).

19.10.2014 Konečně! :-) Naše samice Bracheplma vagans dnes v noci pustila mláďata z kokonu. Právě se svlékají z L2 do 1. svleku. Mláďata budou v nabídce: 1. svlek - 40 Kč (10x 350 Kč, 30x 600 Kč). Foto tohoto odchovu: Brachypelma vagans (samice s mláďaty (L2 + 1. slvek) - female with offspring (nymphs + 1. moults)), Brachypelma vagans (larvy a 1. svleky - nymphs and 1. moults).

14.10.2014 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE. Sklípkana Psalmopoeus irminia v 1. svleku získávají: Jarmila Vrtlíková, Vilém Holeček, Lucie Bočková, Jan Simperk, Martina Gottwaldová, Nikola Zbořilová.

Neznámým na obrázku pro měsíce srpen + září byl Idiothele nigrofulva. Jelikož jsme byli na přelomu měsíce srpen / září mimo republiku, nemohlo proběhnout vyhlášení soutěže. Oficiálně jsme termín soutěže prodloužili. Vzhledem k tomu, že každý měsíc vyhlašujeme tři výherce, ani tentokrát jsme vás neochudili a vylosovali jsme celkem šest výherců. :-) Správné odpovědi nám zaslali tito účastníci: Nela Dvořáková, Jarmila Vrtlíková, Vilém Holeček, Oldřich Kyjovský, Ivo Polcr, Nikola Zborníková, Martina Gottwaldová, Oto Zimmermann, David Kuder, Roman Oláh, Jan Simperk, Klára Schejbalová, Veronika Gaherová Levorová, Lucie Bočková, Filip Sigmund, Michal Kosovský.

18.9.2014

Konečně druh pavouka, kterého mohou brát na ruku i děti. ;-)
Příjemné prožití podzimu přejí G-SPIDERS.
podzim


17.9.2014 Úspěšný odchov Pandinus sp. Uganda! 17.8.2014 naše samice porodila osm velkých larev. Nyní máme sedm krásných štírů v 1. svleku (svlékali se do 1. svleku na začátku září). Samozřejmě část mláďat zůstává doma. ;-) Avšak několik mláďat jsme uvolnili k prodeji po 250 Kč. Foto zde: Pandinus sp. Uganda (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), Pandinus sp. Uganda (samice s mláďaty - female with offspring).

Naše samice Rhopalurus garridoi porodila 13.9.2014 mnoho krásných larev! Přijímáme předběžné rezervace - část mláďat bude uvolněna do prodeje. Foto zde: Rhopalurus garridoi (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)).

11.9.2014 INFO O SOUTĚŽI: Jelikož jsme byli na přelomu měsíce srpen / září mimo republiku, nemohlo proběhnout vyhlášení soutěže. Oficiálně je termín soutěže prodloužen do konce září, nuže můžete vesele soutěžit a dále nám zasílat své tipy. Vzhledem k tomu, že každý měsíc vyhlašujeme tři výherce, ani tentokrát nebudete ochuzeni - na konci měsíce září vylosujeme šest úspěšných řešitelů, kteří od nás dostanou mládě Psalmopoeus irminia.

14.8.2014 Máme nový odchov: Brachypelma albopilosum. Samice mláďata vypustila z kokonu 28.7.2014 (L2), svlékání do 1. svleku: 4.8.2014. Polovina kokonu již cestuje k majiteli samce, kterému tímto děkujeme za spolupráci a za zapůjčení. Mláďata nabízíme k prodeji po 30 Kč, 3x 1. svlek - 50 Kč. Foto zde: Brachypelma albopilosum (mláďata ve stádiu L2 na kokonu - spiderlings L2 on the eggsack).

13.8.2014 2.8.2014 vypustila ze svého kokonu mláďata v 1. svleku samice Yamia sp. Tam Dao. Mláďata mají cca 0,5 cm v rozpětí nohou a nabízíme je po 40 Kč. Foto zde: Yamia sp. Tam Dao (samice s kokonem - female with eggsack), Yamia sp. Tam Dao (1. svlek - 1. molt).

Máme nový odchov Leiurus quinquestriatus. Mláďata jsou v nabídce v 1. svleku po 150 Kč. Pozor! Pouze zkušeným chovatelům - silně toxický druh! Mláďata máme od samice z importu. Zvířata vhodná pro další chov. Množstvení sleva: 8x - 900 Kč, výměna za jiné druhy po dohodě. Kontakt: telefony a maily zveřejněné na g-spiders.cz nebo přes fcb G-Spiders Foto zde: Leiurus quinquestriatus (samice s mláďaty - female with offspring).

Dnes se nám podařilo vyfotit samici Brachypelma vagans s kokonem, o který se již týden vzorně stará. Foto zde: Brachypelma vagans (samice s kokonem - female with eggsack).

31.7.2014 VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
Neznámým na obrázku byla Lasiodora fracta.

Sklípkana Aphonopelma anax v 1. svleku od nás získávají: Nela Dvořáková, Jan Kunce a Jan Dvořák.

Správné odpovědi nám zaslali tito účastníci: Bronislav Dvořák, Nela Dvořáková, Jan Melichar, Milan Kilián, Jan Kunce a Jan Dvořák.

20.7.2014 Nově nabízíme další druh z chovu G-SPIDERS: Heterometrus petersi (NZ G-SPIDERS 6/2014, 1. svlek 7/2014) Mláďata jsou k prodeji v 1. svleku za 80 Kč. Aktuální foto samice a nabízených mláďat zde: Heterometrus petersi samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)), Heterometrus petersi (1. svlek - 1. molt). Tento druh je nenáročný a vhodný pro začínající chovatele. Máme dva vrhy od dvou různých samic napářených z přírody - můžeme nabídnout nepříbuzná mláďata. Tito štíři jsou vhodní pro další chov. Množstevní sleva: 6x - 400 Kč, výměna za jiné druhy po dohodě.19.7.2014 Nově v nabídce: Aphonopelma anax 1. svlek 100 Kč. (NZ G-SPIDERS 06/2014) Foto zde: Aphonopelma anax. Zemní sklípkan, povaha podobná rodu Brachypelma, je aktivnější. Vhodný pro mírně pokročilé chovatele, žádné speciální nároky na péči. 5x 1. svlek - 350 Kč

Máme nový odchov Androctonus australis. Mláďata jsou v nabídce 1. svleku po 150 Kč. Foto zde: Androctonus australis samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)). Pozor! Pouze zkušeným chovatelům - silně toxický druh! Mláďata máme od více samic z importu - můžeme nabídnout nepříbuzná mláďata. Zvířata vhodná pro další chov. Množstvení sleva: 8x - 900 Kč, výměna za jiné druhy po dohodě.HRANICE 100 NAFOCENÝCH ŠTÍRŮ KONEČNĚ ZDOLÁNA! :-) Přidali jsme zcela nové druhy: Butheolus gallagheri, Hottentotta salei, Chaerilus solegladi, Leiurus sp. jižní Omán, Orthochirus glabifrons, Tityus clathratus, Uroplectes otimbinguensis.
Momentálně máme v galerii štírů 105 druhů.

4.7.2014 Wau! Čekali jsme, že u vás naše soutěž zůstane v oblibě, ale rozhodně jsme nečekali takovou účast! Na odpovědní email nám od vás dorazila necelá stovka zpráv.

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE
Neznámým na obrázku byl Cyriocosmus chicoi.

Sklípkana Brachypelma emilia ve 3. svleku od nás získávají: Milan Kilián, Jan Simperk a Luboš Purchart.

Správné odpovědi nám zaslali tito účastníci: Jarolsav Pirožek, Michal Kovář, Jan Simperk, Jiří Šupálek, Luboš Purchart, Martin Špidla, Honza Lorenc, Zbyněk Kolář, David Dvořák, Nela Dvořáková, Jan Dvořák, Oldřich Kyjovský, Milan Kilián, Jana Tesařová, David Kuder, Antonín Polách, Bangee, Josef Carvan, Jaroslav Voborný, Štěpán Salaba a Jan Kunce.

28.6.2014 Přidali jsme zcela nové druhy: Brachypelma baumgarteni, Brachypelma kahlenbergi, Diplura sp. Rurrenabaque, Harpactira marksi. Momentálně máme v galerii sklípkanů 302 druhů. HRANICE 300 NAFOCENÝCH SKLÍPKANŮ KONEČNĚ ZDOLÁNA! :-)

Dnes se nám podařilo vyfotit samici Brachypelmy albopilosum s kokonem. Foto zde: Brachypelma albopilosum (samice s kokonem - female with eggsack).

15.6.2014 V pátek 13.6.2014 naše samice Heterometrus petersi porodila mnoho krásných larev! Mláďata budou uvolněna do prodeje v 1. svleku po 80 Kč, předběžné rezervace přijímame již nyní. Foto zde: Heterometrus petersi (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)).

Ve šťastný pátek 13. se svlékala i mláďata z posledního odchovu Opisthacanthus asper. :-) Foto zde: Opisthacanthus asper (samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)).

NOVĚ V NABÍDCE: 1.0 Grammostola alticeps (adult: 3.5.2014) Foto samce zde: Grammostola alticeps (dospělý samec - adult male).

9.6.2014 Po dvou letech se vrací vaše oblíbené vědomostní soutěže o ceny! Podrobnosti zde.

25.5.2014 NOVĚ V NABÍDCE: POECILOTHERIA REGALIS 1. SVLEK - 200 Kč. Raritní odchov. Nejen samice, ale i nepříbuzný samec původem z Indie. 30.4.2014 samice otevřela kokon (L2). 15.5.2014 se svlékali do 1. svleku. Foto zde: Poecilotheria regalis (1. svlek - 1. molt).

18.5.2014 NOVĚ V NABÍDCE: 1.0 Aphonopelma iodius (adult: 10.5.2014) Foto samce zde: Aphonopelma iodius (dospělý samec - adult male).

NOVĚ V NABÍDCE: 1.0 Acanthoscurria atrox (adult: 16.5.2014) Foto samce zde: Acanthoscurria atrox (dospělý samec - adult male).

NOVĚ V NABÍDCE: 1.0 Xenesthis intermedia (adult: 17.5.2014) Foto samce zde: Xenesthis intermedia (dospělý samec - adult male).

30.4.2014 Dlouho očekávaná pavoučátka Poecilotheria regalis jsou na světě! Mladá samice, původem z přírody úspěšně donosila svůj první kokon. Tato mláďata budou velkým přínosem pro chovy v ČR. Nejen samice, ale i nepříbuzný samec byl původem z Indie. Foto zde: Poecilotheria regalis (samice s mláďaty ve stádiu L2 - female with spiderlings L2), Poecilotheria regalis (mládě ve stadiu L2 - spiderling L2).

26.4.2014 Dnes se nám podařilo vyfotit samici Brachypelmy sabulosum s kokonem. Foto zde: Brachypelma sabulosum (samice s kokonem - female with eggsack).

25.4.2014 Máme nový kokon! Tentokráte nás obšťastnila Brachypelma sabulosum.

19.4.2014 Přidali jsme nové fotky do galerie: Acanthoscurria antillensis (4. svlek - 4. molt), Acanthoscurria geniculata (5. svlek - 5. molt), Androctonus australis (5. svlek - 5. molt), (dospělý samec - adult male), Androctonus bicolor (5. svlek - 5. molt), Aphonopelma sp. Azuero (10. svlek - 10. molt), Avicularia diversipes (samice - female), Avicularia hirschi (2. svlek - 2. molt), Avicularia laeta (7. svlek - 7. molt), Brachypelma albopilosum (9. svlek - 9. molt), (páření - mating), Brachypelma annitha (2. svlek - 2. molt), Brachypelma emilia (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Brachypelma sabulosum (páření - mating), Cyriocosmus bertae (5. svlek - 5. molt), Gorgyrella inermis (dospělá samice - adult female), Grammostola mollicoma (8. svlek - 8. molt), Grammostola rosea RCF (8. svlek - 8. molt), Grammostola rosea (dospělý samec - adult male), Haplopelma lividum (4. svlek - 4. molt), Heterometrus petersi (dospělý samec - adult male), Holothele sp. Isla Margarita (6. svlek - 6. molt), Chilobrachys andersoni (samice s kokonem - female with eggsack), (samice s mláďaty ve stádiu L2 a 1. svleku - female with spiderlings L2 and 1. molt), (svlékání z L2 do 1. svleku - molting from L2 to 1. molt), Chromatopelma cyaneopubescens (3. svlek - 3. molt), Monocentropus balfouri (6. svlek - 6. molt), Nhandu coloratovillosus (8. svlek - 8. molt), Pelinobius muticus (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria rufilata (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria metallica (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Psalmopoeus irminia (3. svlek - 3. molt), Selenocosmia arndsti (7. svlek - 7. molt), Selenocosmia crassipes (11. svlek - 11. molt), Sericopelma melanotarsum (dospělý samec - adult male), (páření - mating).

12.4.2014 Páření Aphonopelma anax bylo úspěšné. :-) Od 7.4.2014 se naše samice stará o krásný, velký kokon. Foto zde: Aphonopelma anax (samice s kokonem - female with eggsack).

29.3.2014 Všichni prckové Grosphus grandidieri jsou v 1. svleku. Foto zde: Grosphus grandidieri (samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)).

24.3.2014 Naše samice Grosphus grandidieri nám udělala velkou radost - 22. března večer porodila krásné zdravé larvy. Foto zde: Grosphus grandidieri.

12.3.2014 Vzhledem k aktuálnímu odchovu a nabídce mláďat Chilobrachys andersoni jsme doplnili úvod a nové informace do našeho článku o chovu a odchovu tohoto majestátního druhu sklípkana. Odchov Chilobrachys andersoni. Doporučujeme též shlédnutí naších článků s obecnými informace o sklípkanech a péči o ně s názvem: Nejčastější otázky I a II.

4.3.2014 Dnešní den je zkrátka den dobrých zpráv. Naše samice Chilobrachys andersoni vypustila prcky z kokonu přesně v době, kdy se svlékají z L2 do 1. svleku. Kromě naší několikanásobné ´andersoní mámy´ nám udělala radost i dáma druhu Poecilotheria regalis. Mladá samice, původem z přírody postavila svůj první kokon. Věříme, že ho donosí - tato mláďata by byla velkým přínosem pro chovy v ČR. Nejen samice, ale i nepříbuzný samec byl původem z Indie.

12.1.2014 První novinky roku 2014... máme dobrou a špatnou zprávu. Bohužel nám samice Sericopelma melanotarsum zničila kokon (následek stresu vyvolaného okolním hlukem)... A první dobrá zpráva letošního roku: úspěšný odchov Poecilotheria ornata. Prckové se úspěšně svlékají, krásně loví a mají se čile k světu. Dnešním dnem jsou zařazena do nabídky: Poecilotheria ornata 1. svlek 150 Kč.

24.12.2013       Vážení a milí přátelé, kamarádi, kolegové, teraristé,...
do vánočních časů a do nadcházejícího roku 2014 vám srdečně přejeme co nejvíce klidu, zdraví, pohody a mnoho úspěchů v chovu i v životě.

PFko

Ohlédnutí za rokem 2013...   
... děkujeme, že jste nám také po tento rok zachovali přízeň a doufáme, že i v následujícím roce 2014 u vás G-SPIDERS (a my) zůstanou stejně oblíbené, zajímavé, ale i užitečné. V roce 2013 se nám podařilo odchovat běžné, ale i zcela nové druhy sklípkanů a šťírů. Pomalu ale jistě se nám po dvou letech stagnace daří rozšiřovat chov, posílili jsme zejména řady našich chovaných štírů a zabrousili jsme do zcela nové oblasti - v současné době pokládáme základy pro naše chovné stádo afrických pygmy ježků Thousand needles. V galerii štírů jsme se dopracovali téměř na 100 nafocených druhů a ve fotogalerii sklípkanů jsme skončili těsně před hranicí 300 nafocených druhů, kterou velmi brzy překročíme. Novinkou se stala FACEBOOKová stránka G-Spiders, kam pravidelně přidáváme aktuality z chovu G-SPIDERS a velmi dobře se osvědčila jako prostor pro osobní tera-poradnu. Děkujeme všem, kteří nám dali svůj like na facebooku, moc si toho vážíme. Děkujeme všem, kteří s námi spolupracovali v minulých letech a těšíme se na další spolupráci.

23.12.2013 Přidali jsme zcela nové druhy: Avicularia hirschi, Cyriopagopus sp. Hati Hati, Neochilobrachys sp. Khao Chong, Theraphosidae sp. Borneo Sepilok. Momentálně máme v galerii sklípkanů 298 druhů.

Přidali jsme zcela nový druh: Lychas scutilus. Momentálně máme v galerii štírů 95 druhů.

Přidali jsme nové fotky do galerie: Aphonopelma anax (dospělý samec - adult male), Avicularia laeta (7. svlek - 7. molt), Grammostola pulchripes (6. svlek - 6. molt), Haplopelma lividum (2. svlek - 2. molt), Heterothele villosella (samice s kokonem - female with eggsack), Holothele sp. Isla Margarita (4. svlek - 4. molt), Chromatopelma cyaneopubescens (2. svlek - 2. molt), Iridopelma hirsutum (3. svlek - 3. molt), Nhandu coloratovillosus (7. svlek - 7. molt), Opisthacanthus rugiceps (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), Paroedura picta (dospělý samec - adult male), Phlogiellus sp. Palawan (dospělý samec - adult male), Poecilotheria miranda (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria ornata (mláďata ve stádiu L2 po vypuštění z kokonu - nymphs L2 around female after leaving their eggsack), Poecilotheria smithi (5. svlek - 5. molt), Poecilotheria striata (5. svlek - 5. molt), Psalmopoeus pulcher (1. svlek - 1. molt), Rhopalurus garridoi (páření - mating), Selenocosmia sp. Titiwanga (dospělá samice - adult female), Schismatothele cf. iridescens (6. svlek - 6. molt), Theraphosa apophysis (5. svlek - 5. molt), Theraphosidae sp. II (dospělá samice - adult female).

20.12.2013 Páření Heterothele villosela bylo úspěšné a naše samice drží krásný kokon. Hodně radosti nám udělala také naše samice Poecilotherie ornata, která vypustila z kokonu mnoho pěkných prcků ve stadiu L2.

7.12.2013 Přidali jsme zcela nový druh: Haplocosmia himalayana. Momentálně máme v galerii sklípkanů 294 druhů.

Máme odchov Tityus ecuadorensis! Koncem listopadu naše samice porodila mnoho krásných larev, 4.12.2013 se úspěšně vysvlékali do 1. svleku. Část mláďat bude uvolněna do prodeje.

Přidali jsme nové fotky do galerie: Lychas mucronatus (samice - female), Monocentropus balfouri (2. svlek - 2. molt), Ornithoctonus aureotibialis (2. svlek - 2. molt), Pandinus imperator (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), Pandinus sp. Uganda (páření - mating), Plesiophrictus raja (6. svlek - 6. molt), Psalmopoeus irminia (spermatheca).

24.11.2013 Máme odchov Opisthacanthus rugiceps! V první půli listopadu naše samice porodila mnoho krásných larev, 23.11.2013 se úspěšně vysvlékali do 1. svleku. Část mláďat bude uvolněna do prodeje.

Máme nové dospělé samce v nabídce: Brachypelma angustum, Heterothele villosella, Phlogiellus sp. Palawan,... Podrobnosti v sekci K PRODEJI.

20.11.2013 Přidali jsme zcela nový druh: Chilobrachys sp. blue. Momentálně máme v galerii sklípkanů 293 druhů.

Přidali jsme nové fotky do galerie: Aphonopelma sp. Azuero (8. svlek - 8. molt), Brachypelma angustum (dospělý samec - adult male), Centruroides nigrescens (dospělý samec a dospělá samice - adult male and adult female), Cyriocosmus chicoi (dospělá samice (10. svlek) - adult female (10. molt)), Fufius sp. (1,5 cm v těle - 1,5 cm body-size), Heterothele villosella (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), (námluvy - before mating), (páření - mating), Kochiana brunnipes (7. svlek - 7. molt), Phlogiellus sp. Palawan (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male).

27.10.2013 Přidali jsme nové fotky do galerie: Brachypelma albopilosum (spermatheca), Brachypelma smithi (5. svlek - 5. molt), Cyclosternum sp. Cundinamarca (dospělá samice - adult female), Hapalopus cf. formosus (dospělá samice 15. svlek - adult female 15. molt), Pelinobius muticus (2. svlek - 2. molt), Selenocosmia crassipes (9. svlek - 9. molt), Vitalius paraensis (13. svlek - 13. molt).

9.9.2013 Přidali jsme zcela nový druh: Yamia sp. Tam Dao. Momentálně máme v galerii sklípkanů 292 druhů.

Přidali jsme zcela nové druhy: Centruroides nigrescens, Euscorpius sp., Hoffmannius punctatus, Rhopalurus princeps, Tityus trinitatis, Vaejovis occidentalis. Momentálně máme v galerii štírů 93 druhů.

Přidali jsme nové fotky do galerie: Agnostopelma gardel (3. svlek - 3. molt), Aphonopelma seemanni (dospělá samice 16. svlek - adult female 16. molt), (spermatheca), Aphonopelma waconum (11. svlek - 11. molt), Grammostola rosea RCF (7. svlek - 7. molt), Idiothele mira (7. svlek - 7. molt), Poecilotheria miranda (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria smithi (4. svlek - 4. molt), Rhopalurus garridoi (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Rhopalurus junceus (4. svlek - 4. molt), Selenocosmia arndsti (5. svlek - 5. molt), Sericopelma sp. Meg (8. svlek - 8. molt), Tityus serrulatus (samice - subadult female), Tityus trivittatus (samice - subadult female), Tityus zulianus (2. svlek - 2. molt), Vitalius paraensis (12. svlek - 12. molt), Yamia sp. Namtok Phlio (dospělá samice - adult female).3.9.2013 Přijímáme záznamy na 1.0 Sericopelma melanotarsum (adult 13.8.2013, úspěšně odpářil naši samici, mohutné stavby těla, do chovu g-spiders pořízen jako mládě v roce 2009 od chovatelů z Něměcka, foto viz. fotogalerie).

Přidali jsme nové fotky do galerie: Haplopelma schmidti (páření - mating), Hottentotta jayakari (4. svlek - 4. molt), Idiothele mira (6. svlek - 6. molt), Kochiana brunnipes (dospělý samec - adult male), Lasiodora parahybana (4. svlek - 4. molt), Nhandu coloratovillosus (páření - mating), Phormictopus auratus (dospělá samice 11. svlek - adult female 11. molt), Plesiopelma sp. Bolivie (dospělá samice 10. svlek - adult female 10. molt), (dospělý samec - adult male), Poecilotheria bara (2. svlek - 2. molt), Poecilotheria smithi (3. svlek - 3. molt), Selenocosmia crassipes (9. svlek - 9. molt), Sericopelma melanotarsum (dospělý samec - adult male), (páření - mating), Yamia sp. Namtok Phlio (dospělý samec - adult male).25.7.2013 Přidali jsme zcela nový druh: Brachypelma sabulosum. Momentálně máme v galerii sklípkanů 291 druhů.

Přidali jsme zcela nové druhy: Alloscorpiops sp. Malaysie, Rhopalurus junceus, Tityus trivittatus. Momentálně máme v galerii štírů 87 druhů.

Přidali jsme zcela nový druh: Stegodyphus lineatus, Momentálně máme v galerii pavouků čeledi Labidognatha 33 druhů.

C

4.4.2013 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria atrox (14. svlek - 14. molt), Aphonopelma sp. Azuero (7. svlek - 7. molt), Avicularia versicolor (4. svlek - 4. molt), Grammostola rosea (dospělá samice - adult female), Hysterocrates gigas (páření - mating), Phormictopus cancerides cancerides (páření - mating), Poecilotheria formosa (dospělá samec - adult male).17.3.2013 Opět nabízíme mláďata Poecilotheria metallica! Pro milovníky modrého zbarvení máme také k dispozici sklípkany norového druhu Haplopelma lividum a další atraktivní zvířata... viz.: K PRODEJI.

22.1.2013 Přidali jsme nový článek. Fotodokumentace s popisem z expedice: Francie - Španělsko (6.6.-12.6.2011).

22.12.2012       Vážení a milí přátelé, kamarádi, teraristi,
do vánočních časů a do blížícího se nového roku vám přejeme co nejvíce klidu, zdraví, pohody a mnoho úspěchů v chovu i v životě. Roku 2012...    ... od 1.1.2012 do 22.12.2012 jsme zaznamenali přes 25 000 návštěv ze všech kontinentů kromě Antarktidy. Děkujeme, že jste nám i po tento rok zachovali přízeň, účastnili se soutěží a doufáme, že i v následujícím roce 2013 u vás G-SPIDERS (a my) zůstanou stejně oblíbené, zajímavé, ale i užitečné. V galerii sklípkanů jsme se dopracovali na počet 292 nafocených druhů a v galerii šťírů na 84 druhů. Stějně jako loni, tak i letos se nám podařilo podstatně rozšířit seznam odchovaných druhů u šťírů i pavouků. Děkujeme všem, kteří s námi spolupracovali v minulých letech a těšíme se na další součinnost.PFko

Přidali jsme zcela nový druh: Orphnaecus sp. Negros, Momentálně máme v galerii 292 druhů sklípkanů a jiných cizokrajných pavouků.

Přidali jsme zcela nové druhy: Euscorpius italicus, Hottentotta conspersus, Mesobuthus caucasicus, Opisthacanthus darainensis. Momentálně máme v galerii štírů 84 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria natalensis (dospělý samec - adult male), Acanthoscurria sp. Chapare (spermatheca), Aphonopelma anax (11. svlek - 11. molt), Aphonopelma sp. Azuero (5. svlek - 5. molt), Avicularia metallica (2. svlek - 2. molt), Brachypelma annitha (2. svlek - 2. molt), (3. svlek - 3. molt), Brachypelma auratum (4. svlek - 4. molt), Cyclosternum schmardae (dospělá samice 13. svlek - adult female 13. molt), Euathlus pulcherrimaklaasi (dospělá samice 12. svlek - adult female 12. molt), Grammostola pulchripes (3. svlek - 3. molt), Grosphus grandidieri (dospělá samice - adult female), Grosphus flavopiceus (dospělá samice - adult female), (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), Hapalopus cf. formosus (spermatheca), Haplopelma minax (5 cm v těle - 5 cm body-size), Hottentotta sp. Uganda (samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)), Chaerilius sp. Kuala Lipis (dospělá samice - adult female), (dospělá samice a dospělý samec - adult female and adult male), Chilobrachys sp. Sai Yok (8. svlek - 8. molt), Linothele megatheloides (terárium (obydlí) rodu linothele - terarium of linothele), Opisthacanthus rugiceps (1. svlek - 1. molt), Ornithoctonus sp. Malthai (dospělá samice - adult female), Orphnaecus sp. (dospělá samice - adult female), Pandinus sp. Uganda (samice s mláďaty (larvy) - female with offspring (nymphs)), (mládě ve stádiu larvy - nymph), Poecilotheria bara (mládě ve stádiu L2 - spiderling L2), Poecilotheria regalis (spermatheca), Ptychozoon kuhli (dospělá samice a dospělý samec - adult female and adult male), Theraphosa apophysis (mládě ve stádiu L2 (krátce před svlekem, již patrné světlé znaky na nohou) - spiderling L2), Tityus ecuadorensis (dospělý samec - adult male), Tityus proseni (mládě - young), Tityus stigmurus (dospělé samice - adult females), Tityus zulianus (samice s mláďaty (1. svlek) - female with offspring (1. molt)).

zvonky    zvonky    zvonky

6.12.2012 Přidali jsme zcela nové druhy: Orthochirus scrobiculosus, Tityus proseni. Momentálně máme v galerii štírů 80 druhů.

30.11.2012 Přidali jsme zcela nové druhy: Centruroides guanensis. Momentálně máme v galerii štírů 78 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Parabuthus transvaalicus (1. svlek - 1. molt).

11.11.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Avicularia sp. Rurrenabaque, Poecilotheria smithi. Momentálně máme v galerii 291 druhů sklípkanů a jiných cizokrajných pavouků.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia versicolor (3. svlek - 3. molt), (4. svlek - 4. molt), Ephebopus cyanognathus (2. svlek - 2. molt), Heterometrus laoticus (samice s mládětem (larva) - female with young (nymph)), Poecilotheria miranda (1. svlek - 1. molt).

2.11.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Hysterocrates cf. latipes. Momentálně máme v galerii 289 druhů sklípkanů a jiných cizokrajných pavouků.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Androctonus australis (2. svlek - 2. molt), Androctonus bicolor (5. svlek - 5. molt), Cyclosternum cundinamarca (5. svlek - 5. molt), Cyclosternum sp. Kolumbie (4. svlek - 4. molt), Hapalopus cf. formosus (samice s kokonem - female with eggsack), (mláďata v 1. svleku u samice - youngs in 1. molt around female), Haplopelma hainanum (dospělý samec - adult male), Haplopelma schmidti (samice s kokonem - female with eggsack), Hottentotta gentili (1. svlek - 1. molt), Hottentotta tamulus-syndicus (2. svlek - 2. molt), Opisthacanthus asper (5. svlek - 5. molt), Poecilotheria pederseni (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria striata (1. svlek - 1. molt), Psalmopoeus reduncus (6. svlek - 6. molt), Rhopalurus garridoi (3. svlek - 3. molt), Theraphosidae sp. Panama (4. svlek - 4. molt), Thrixopelma pruriens (10. svlek - 10. molt), Tityus ecuadorensis (4. svlek - 4. molt), Xenesthis intermedia (10. svlek - 10. molt).

27.10.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Schismatothele cf. iridescens. Momentálně máme v galerii 288 druhů sklípkanů a jiných cizokrajných pavouků.

Přidali jsme zcela nové druhy: Pandinus sp. Uganda, Momentálně máme v galerii štírů 77 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria natalensis (dospělý samec - adult male), Androctonus australis (2. svlek - 2. molt), Fufius sp. (1,5 cm v těle - 1,5 cm body-size), Grosphus flavopiceus (5. svlek - 5. molt), Heterometrus mysorensis (2. svlek - 2. molt), Hottentotta jayakari (5. svlek - 5. molt), Hottentotta sp. Uganda (dospělá samice a dospělý samec - adult female and adult male), Chaetopelma gracile (4. svlek - 4. molt), Poecilotheria striata (samice s mláďaty v 1. svleku ve svém hnízdě - female with spiderlings (1. molt) in her lair), Rhopalurus garridoi (2. svlek - 2. molt), Stichoplastoris sp. Costa Rica (11. svlek - 11. molt), Theraphosa apophysis (3. svlek - 3. molt) Theraphosidae sp. III (samice 8. svlek - female 8. molt).

18.+19.10.2012 Přidali jsme zcela nové druhy: Heterometrus mysorensis, Opisthacanthus rugiceps, Rhopalurus garridoi. Momentálně máme v galerii štírů 76 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria geniculata (6. svlek - 6. molt), Ami sp. Bolivie (dospělý samec - adult male), Brachypelma angustum (10. svlek - 10. molt), Brachypelma emilia (6. svlek - 6. molt), Ceratogyrus sanderi (dospělá samice 10. svlek - adult female 10. molt), Citharacanthus livingstoni (13. svlek - 13. molt), Grammostola alticeps (11. svlek - 11. molt), Hottentotta sp. Uganda (samice s mláďaty (larvy) - female with young (nymphs)), Chilobrachys andersoni (dospělá samice - adult female), Lasiodora fracta (14. svlek - 14. molt), Lasiodorides polycuspulatus (11. svlek - 11. molt), Pamphobeteus ultramarinus (samice 9. svlek - female 9. molt), Poecilotheria striata (dospělá samice 12. svlek - adult female 12. molt), (samice s kokonem ve svém hnízdě - female with eggsack in her lair), Sericopelma melanotarsum (5. svlek - 5. molt), Tapinauchenius latipes (dospělá samice - adult female), (dospělý samec - adult male), Tapinauchenius plumipes (dospělá samice 11. svlek - adult female 11. molt), Theraphosidae sp. Ecuador 17 (9. svlek - 9. molt).

8.10.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Brachypelma smithi (3. svlek - 3. molt), Eucratoscelus pachypus (3. svlek - 3. molt), Mygalomorphae sp. Gordo (8. svlek - 8. molt), Pamphobeteus ultramarinus (samice 9. svlek - female 9. molt), Phormictopus cancerides cancerides (spermatheca), Poecilotheria fasciata (dospělá samice - adult female), Sericopelma sp. Azuero (6. svlek - 6. molt), Tapinauchenius latipes (dospělá samice - adult female), Theraphosidae sp. Panama (5. svlek - 5. molt).

5.9. - 25.9. 2012 DOVOLENÁ

2.9.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Hottentotta sp. Uganda. Momentálně máme v galerii štírů 69 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthogonathus pissii (8. svlek - 8. molt), Ophistophthalmus boehmi (5. svlek - 5. molt), Tapinauchenius plumipes (dospělá samice - adult female),

1.9.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Cyclosternum schmardae (samice zakousla samce při páření - female killed male during mating), Eresus sp. Pelopones (dospělý samec - adult male), Phormictopus cancarides cancarides (dospělý samec - adult male), Theraphosidae sp. I (Costa Rica) (dospělý samec - adult male; páření - mating).

21.8.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Eresus sp. Pelopones. Momentálně máme v galerii 287 druhů sklípkanů a jiných cizokrajných pavouků.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Euathlus sp. Chile (orange) (spermatheca), Grosphus flavopiceus (dospělá samice - adult female), Haplopelma hainanum (8. svlek - 8. molt), Chilobrachys huahini (samice s mláďaty ve svém hnízdě - female with spiderlings in her lair; 1. svlek krátce po svlékání a L2 krátce před svlekem - 1. molt right after molting and L2 shortly before molting), Pamphobeteus nigricolor (dospělá samice 11. svlek - adult female 11. molt), Parabuthus liosoma (dospělý samec - adult male; páření - mating), Vitalius paraensis (10. svlek - 10. molt).

20.7.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Hapalopus cf. formosus (námluvy), Lasiodora fracta (13.sv.), Theraphosidae sp. Ecuador CH (13.sv.),

15.7.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia laeta (samice s mláďaty v 1.sv.), Eucratoscelus pachypus (2.sv.), Chaerilius sp. Kuala Lipis (2.sv.), Kochiana brunnipes (7.sv.), Oligoxystre sp. Velvet Mountain (9.sv.), Phormictopus auratus (mláďata ve stádiu L2 a 1.sv.), Plesiophrictus raja (4.sv.) a Theraphosa apophysis (spermatheca).

2.6.2012 Přidali jsme nový článek: Odchov Theraphosa apophysis.

Zveřejnili jsme výherce naší vědomostní soutěže za květen. Správnou odpověď nám zaslal pouze jeden soutěžící! Mnoho soutěžících nebylo daleko od pravdy se svými tipy: Brachypelma verdezi, Brachypelma vagans apod., avšak neznámým na obrázku byla Brachypelma angustum. Všem děkujeme za účast a těsíme se na vaše odpovědi.

27.5.2012 Přidali jsme nový článek: Avicularia braunshauseni (základní informace o druhu, formát pdf).

1.5.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma sp. Malinche (adultní samice, spermatheca), Brachypelma klaasi (6.sv., 12.sv.), Heterometrus laoticus (adultní jedinci), Chilobrachys sp. Telung Bahang (adultní samice), Idiothele nigrofulva (spermatheca), Kochiana brunnipes (5.sv.), Parabuthus liosoma (adultní jedinec), Poecilotheria striata (adultní samec), Psalmopoeus reduncus (4.sv.) a Theraphosa apophysis (1.sv., 2.sv., porovnání 1.sv. a 2.sv.).

Zveřejnili jsme výherce naší vědomostní soutěže za duben. Správnou odpověď nám zaslal pouze jeden soutěžící! Všem děkujeme za účast a těsíme se na vaše odpovědi.

19.4.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Tapinauchenius latipes. Momentálně máme v galerii 286 druhů sklípkanů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Cyriocosmus elegans (adultní samice 11.sv), Hapalopus triseriatus (10.sv.), Chilobrachys huahini (adultní samice s kokonem) a Poecilotheria metallica (8.sv.).

5.4.2012 Zveřejnili jsme výherce naší vědomostní soutěže za březen. Správnou odpověď nám zaslalo celkem osm soutěžících! Všem děkujeme za účast a těsíme se na vaše odpovědi.

27.3.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Aphonopelma anax (10.sv.), Ami sp .Bolívie (9.sv., 12.sv.), Cyriocosmus chicoi (10.sv.), Fufius sp. (10.sv.), Hapalopus cf. formosus (9.sv.), Idiothele nigrofulva (adultní samice), Psalmopoeus irminia (adultní samice z Guyany), Selenocosmia arndsti (3.sv.) a Selenocosmia crassipes (6.sv., 7.sv.).

9.3.2012 Zveřejnili jsme výherce a správné řešení soutěže za měsíc únor. Správně tipovali pouze tři soutěžící. Omlouváme se za zpoždění s vyhlašním soutěže a těšíme se na Vaše odpovědi na měsíc březen.

4.3.2012 Uvolnili jsme omezený počet mláďat Theraphosy apophysis k prodeji.

21.2.2012 Přidali jsme zcela nový druh: Androctonus bicolor. Momentálně máme v galerii 72 druhů štírů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia laeta (adultní samec, páření) a Grosphus madagascariensis (samice s mláďaty).

26.1.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Haplopelma longipes (adultní samice, páření), Catumiri argentinense (adultní samice, adultní samec), Coremiocnemis sp. Fraser Hill (adultní samec, páření), Grammostola rosea RED (páření), Grosphus flavopiceus (samice s mláďaty, 1.sv.), Haplopelma longipes (adultní samice, páření), Hysterocrates gigas (1.sv.), Chilobrachys fimbriatus (1.sv.), Metriopelma sp. Aragua (adultní samec), Metriopelma sp. Carabobo (adultní samec), Pamphobeteus sp. Kolumbie (adultní samec), Schizopelma sp. (adultní samec), Theraphosa apophysis (mládě v L2), Theraphosidae sp. Ecuador 17 (adultní samec) a Theraphosidae sp. Villa Tunari (námluvy, páření).

10.1.2012 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria antillensis (adultní samice), Hysterocrates gigas (páření), Selenocosmia peerboomi (adultní samec), Tapinauchenius plumipes (samice s L2, L2) a Theraphosa apophysis (mláďata v L1).

4.1.2012 Přidali jsme zcela nové druhy: Grosphus madagascariensis, Chaerilius sp. Kuala Lipis. Momentálně máme v galerii 71 druhů štírů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria natalensis (adultní samice 13.sv.), Ami sp. Bolívie (8.sv.), Grosphus grandidieri (adultní samice, adultní samec), Poecilotheria subfusca (1.sv.), Selenocosmia sp. Titiwanga (adultní samice), Tapinauchenius plumipes (1.sv.), Ttityus zulianus (samice s mláďaty, 1.sv.)

29.12.2011 Přidali jsme zcela nový druh: Centruroides baracoa. Momentálně máme v galerii 69 druhů štírů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Brachypelma auratum (12.sv.), Brachypelma emilia (13.sv.), Ornithoctonus sp. Malthai (adultní samec), Pamphobeteus nigricolor (páření), Poecilotheria miranda (adultní samice 12.sv.) a Theraphosa apophysis (adultní samec, páření).

23.12.2011 zvonky    zvonky    zvonky

      Vážení a milí přátelé, kamarádi, teraristi,
do vánočních časů a do blížícího se nového roku vám přejeme co nejvíce klidu, zdraví, pohody a mnoho úspěchů v chovu i v životě. Roku 2011...    ... od 1.1.2011 do 22.12.2012 jsme zaznamenali 24 394 návštěv. Děkujeme, že jste nám i po tento rok zachovali přízeň, účastnili se soutěží a doufáme, že i v následujícím roce u vás G-SPIDERS (a my) zůstanou stejně oblíbené, zajímavé, ale i zábavné. Seznam odchovaných drůhu jsme rozšířili především u šťírů (Centruroides balsasensis, Centruroides hentzi, Centruroides infamatus, Centruroides meisei, Centruroides nitidus, Grosphus flavopiceus, Grosphus madagaskarensis, Lychas mucronatus, Tityus zulianus,...), ale i u pavouků (Cyclosternum schmardae, Cyriocosmus chicoi, Eucratoscelus pachypus, Hysterocrates gigas, Selenocosmia peerboomi, Tapinauchenius plumipes, Theraphosa apophysis,...). Děkujeme také všem, kteří s námi spolupracovali.
PFko

10.12.2011 Našeho Neznámého pro měsíc listopad správně určili pouze tři soutěžící - Michaela Ševčíková, Lukáš Kunt a Jan Dvořák. Výhercům srdečně gratulujeme! Na prosinec jsme zvolili lehce obtížnější zadání, ovšem první tři úspěšní řešitelé se mohou těšit na Brachypelmu annithu, Brachypelmu smithi a pro třetí místo máme připravenou Aphonopelmu seemani.

3.12.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Eupalaestrus weijenberghi (9.sv.), Holothele sanguiniceps (detail adultní samice), Lasiodora difficilis (14.sv.), Metriopelma sp. Aragua (7.sv.), Plesiopelma sp. Bolívie (9.sv.) a Tapinauchenius plumipes (adultní samice).

20.10.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria geniculata (10.sv.), Avicularia braunshauseni (adultní samec), Chilobrachys huahini (adultní samice 15.sv.), Pamphobeteus antinous (8.sv.), Pamphobeteus ultramarinus (spermatheca) a Tapinauchenius plumipes (1.sv., adultní samice, svlékání z L2 do 1.sv.).

18.10.2011 Aktualizovali jsme názvy následujících druhů:
Coremiocnemis sp.Bucket Fraser -> Coremiocnemis hoggi
Cyriocosmus sp. Venezuela -> Cyriocosmus venezualensis
Idiothele sp. Bluefoot -> Idiothele mira
Isometrus sp. Thajsko -> Isometrus brachycentrus
Nhandu vulpinus -> Nhandu tripepii
Selenocosmiinae sp. Gunnung Ledang -> Coremiocnemis brachyramosa.

18.10.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria atrox (adultní samice 13.sv.), Aphonopelma waconum (9.sv.), Hapalopus triseriatus "lowland" (3.sv.), Heteroscodra maculata (1.sv.) a Thrixopelma pruriens (8.sv).

10.9.2011 Přidali jsme zcela nový druh: Acanthoscurria musculosa. Momentálně máme v galerii 285 druhů sklípkanů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria sp. Bolívie (red) (3.sv.), Cyriocosmus bertae (4.sv.), Cyriocosmus perezmilesi (1.sv.), Euathlus sp. Chile (orange) (samice s mláďaty), Heterothele villosella (4.sv.), Kochiana brunnipes (4.sv.), Metriopelma sp. Azuero (4.sv.), Plesiophrictus raja (3.sv.) a Psalmopoeus langebucheri (2.sv.).

5.9.2011 Vyhlášení výherců soutěže na měsíc srpen. První místo obsadil Tomáš Lehocký, druhé místo Stanislav Svatoň a třetí místo Silvestr Orichel. Všem výhercům srdečně gratulujeme! Děkujeme také ostatním účastníkům za jejich odpovědi. Tento měsíc většina soutěžících tipovala správně.

20.8.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Cyclosternum sp. Kolumbie a Theraphosidae sp. Ecuador "17". Momentálně máme v galerii sklípkanů 284 druhů.

Přidali jsme zcela nový druh: Cazierius parvus. Momentálně máme v galerii štírů 68 druhů.

Přidali jsme zcela nový druh: Acanthosaura lepidogaster. Momentálně máme v galerii plazů 5 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia huriana (7.sv.), Centruroides sculpturatus (odrostlé mládě), Cyriocosmus chicoi (8.sv.), Cyriocosmus sp. Venezuela (adultní samec), Davus fasciatus (páření), Grammostola rosea RED (5.sv.), Hapalopus cf. formosus (9.sv.), Harpactira cf. curator (8.sv.), Harpactira guttata (9.sv.), Chilobrachys sp. Sai Yok (4.sv. a 5.sv.), Chromatopelma cyaneopubescens (adultní samice 12.sv.), Oligoxystre sp. Velvet Mountain (7.sv.), Pamphobeteus nigricolor (námluvy), Poecilotheria pederseni (1.sv.), Theraphosa apophysis (páření), Theraphosidae sp. Panama (3.sv.), Theraphosidae sp. III (4.sv.) a Vitalius paraensis (7.sv.).

6.7.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Dipluridae sp. Abancay, Fufius sp., Ischnocolinae sp. Sana´a, Kochiana brunnipes a Plesiophrictus raja. Momentálně máme v galerii sklípkanů 282 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria juruenicola (adultní samec), Catumiri argentinense (7.sv.), Centruroides infamatus (1.sv.), Cyriocosmus leetzi (adultní samice), Cyrtopholis ramsi (8.sv.), Hadogenes paucidens (adultní samec), Hapalopus triseriatus "lowland" (3.sv.), Heterometrus laoticus (svlékání), Hysterocrates cf. gigas (1.sv.), Hottentotta gentili (adultní samec), Linothele curvitarsis (adultní samec), Psalmopoeus langebucheri (1.sv.) a Selenocosmia samarae (1.sv.).

2.7.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Agnostopelma gardel, Aphonopelma sp. Azuero a Cyriocosmus bertae. Momentálně máme v galerii sklípkanů 277 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Eucratoscelus pachypus (mláďě 1,5 cm v těle; import Tanzanie), Eupalaestrus weijenberghi (8.sv.), Grammostola pulchripes (adultní samice 12.sv.), Haplopelma schmidti (páření), Chilobrachys huahini (spermatheca), Pamphobeteus nigricolor (adultní samec), Phormictopus cubensis (6.sv.), Poecilotheria formosa (11.sv.), Poecilotheria metallica (6.sv.), Poecilotheria ornata (3.sv.), Sericopelma sp. Meg (5.sv.), Theraphosidae sp. Ecuador CH (7.sv.) a Vitalius paraensis (5.sv.).

Zveřejněno zadání soutěže pro měsíc červen a zároveň vyhlášen první úspěšný řešitel z června - obsazeno pouze první místo. Výherci srdečně gratulujeme.

24.6.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia azuraklaasi (7.sv.), Brachypelma albopilosum (7.sv.), Brachypelma verdezi (11.sv.), Haplopelma minax (4 cm v těle), Phlogiellus sp. Palawan (4 cm v těle), Psalmopoeus cambridgei (1.sv. a adultní samice), Selenocosmiinae sp. Gunnung Ledang (adultní samec) a Theraphosa apophysis (adultní samice).

5.6.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Chilobrachys sp. Sai Yok a Selenocosmia samarae. Momentálně máme v galerii sklípkanů 274 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Cyclosternum schmardae (L2), Euathlus sp. oranžový (adultní samice a páření), Eucratoscelus pachypus (páření), Haplopelma schmidti (spermatheca), Harpactira sp. red (páření), Cyriocosmus ritae (adultní samice), Psalmopoeus irminia (námluvy a spermatheca), Psalmopoeus pulcher (adultní samec), Psalmopoeus reduncus (páření) a Theraphosa apophysis (adultní samice, adultní samec a páření).

5.6.2011 Zveřejněno zadání soutěže pro měsíc červen a zároveň vyhlášeni první tři úspěšní řešitelé z května. Výhercům srdečně gratulujeme.

16.5.2011 Některé články o chovu prošly revizí a úpravou. K ČLÁNKŮM: Odchov Chilobrachys andersoni, Odchov Psalmopoeus cambridgei a Odchov Psalmopoeus irminia DOPLNĚNY NOVÉ INFORMACE A FOTKY!
Do sekce článků připravujeme zevrubné přehledy jednotlivých rodů, ve kterých naleznete úžitečné informace o chovu jednotlivých druhů, ale i taxonomické údaje. Během přípravy těchto článků vycházíme mimo jiné z nejnovějších revizí rodů a určovacích klíčů.

6.5.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Lampropelma nigerrimum a Psalmopoeus langebucheri. Momentálně máme v galerii sklípkanů 271 druhů.

5.5.2011 Vzhledem k tomu, že máme důvodné podezření na podvodné jednání v rámci naší soutěže, byli jsme nuceni zavést další pravidla, a tímto vás žádáme o jejich důkladné pročtení a dodržovaní. Děkujeme za pochopení a věříme, že i pro vás - soutěžící to bude vítaný krok vedoucí ke zjednodušení soutěžení.

3.5.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria geniculata (2.sv.), Aphonopelma iodius (10.sv.), Brachypelma albopilosum (adultní samec), Brachypelma emilia (13.sv.), Cyriocosmus leetzi (námluvy a páření), Cyriocosmus ritae (adultní samice), Grammostola rosea (adultní samice - IMPORT CHILE), Plesiophrictus sp. Canaconas (adultní samec), Poecilotheria metallica (7.sv.) a Poecilotheria ornata (2.sv.).

1.5.2011 Zveřejněno zadání soutěže pro měsíc květen a zároveň vyhlášeni první tři úspěšní řešitelé. Výhercům srdečně gratulujeme.

28.4.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthogonathus pissii, Acanthoscurria juruenicola, Heteroscodra maculata, Linothele curvitarsis, Tapinauchenius plumipes, Thrixopelma ockerti, Xenesthis intermedia a Ttityus ecuadorensis.

13.4.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Centruroides arctimanus, Centruroides elegans, Centruroides sculpturatus, Centruroides vittatus, Hottentotta tamulus. Momentálně máme v galerii štírů 67 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Tityus stigmurus, Ttityus tamayoi.

11.4.2011 Od dubna pošta zdražovla své služby, bohužel se tato změna cen nevyhnula ani službě Obchodní balík, kterou využíváme k zasílání zvířat, a poštové se zvýšilo o 30 Kč.

Přidali jsme zcela nové druhy: Avicularia velutina, Selenocosmia crassipes a Theraphosidae sp. Panama. Momentálně máme v galerii 269 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthoscurria insubtilis, Brachypelma smithi, Eupalaestrus campestratus, Holothele sanguiniceps, Chilobrachys fumosus, Poecilotheria subfusca, Tapinauchenius plumipes a Thrixopelma ockerti.

Druhy Theraphosidae sp. Villa Tunari a Theraphosidae sp. Chapare sjednoceny pod: Theraphosidae sp. Villa Tunari.

8.4.2011 Neustále se snažíme dělat web zajímavější pro pokročilé chovatele, ale zároveň užitečnější pro začínající. :) Provedena korekce a rozšíření článků: Nejčastější otázky I (o sklípkanech obecně) a Nejčastější otázky II (péče o sklípkana).

6.4.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Avicularia braunshauseni, Citharacanthus livingstoni, Cyrtopholis flavostriata, Harpactira cf. curator, Harpactira guttata, Metriopelma familiare a Phormictopus auratus.

4.4.2011 PŘIDALI JSME DO NABÍDKY K PRODEJI ZCELA NOVÉ DRUHY!
První tři místa v soutěži na duben jsou již obsazená.

27.3.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Thrixopelma pruriens, Vitalius paraensis, Yamia sp. Khao Lak a Yamia sp. Namtok Phlio. Momentálně máme v galerii 267 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Theraphosidae sp. Ecuador CH, Theraphosidae sp. Villa Tunari, Theraphosidae sp. I, Theraphosidae sp. III, Thrigmopoeus truculentus, Xenesthis immanis a Xenesthis intermedia.

23.3.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Selenocosmia arndsti, Sericopelma melanotarsum, Sericopelma sp. Azuero, Sericopelma sp. Meg a Theraphosidae sp. Villa Tunari. Momentálně máme v galerii 263 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Psalmopoeus reduncus, Pseudhapalopus spinulopalpus, Pterinochilus lugardi, Pterinochilus sp. Usambara, Selenocosmia peerboomi, Selenocosmiinae sp. Gunnung Ledang, Stichoplastoris sp. Costa Rica, Tapinauchenius plumipes a Theraphosa blondi.

16.3.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Babycurus gigas, Buthus intumenscens, Caraboctonus keyserlingi, Centruroides balsasensis, Centruroides infamatus, Centruroides limbatus, Centruroides nitidus, Hadogenes paucidens, Hadrurus arizonensis, Hottentotta gentili, Iurus dufoureius, Liocheles australasiae, Ophistophthalmus boehmi, Pandinus cavimanus a Tityus serrulatus.

15.3.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Psalmopoeus cambridgei, Psalmopoeus irminia a Psalmopoeus reduncus.

1.3.2011 Přidali jsme zcela nové druhy: Orphnaecus sp. Cebu a Phormictopus cubensis. Momentálně máme v galerii 258 druhů.

Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Orphnaecus sp., Pamphobeteus vespertinus, Paratropididae sp. Bolivie, Phormictopus antillensis, Phormictopus auratus, Plesiopelma sp. Bolívie, Plesiophrictus sp. Canaconas, Plesiophrictus sp. Margao, Poecilotheria fasciata, Poecilotheria formosa, Poecilotheria metallica, Poecilotheria miranda, Poecilotheria ornata, Poecilotheria regalis, Poecilotheria subfusca a Poecilotheria tigrinawesseli.

25.2.2011 Přidali jsme zcela nový druh: Mygalomorphae sp. La Paya. Momentálně máme v galerii 256 druhů.

25.2.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Idiops cf. syriacus, Lasiodorides polycuspulatus, Metriopelma sp. Barinas, Mygalomorphae sp. Gordo, Nhandu chromatus, Oligoxystre sp. Velvet Mountain a Ornithoctonus aureotibialis.

15.1.2011 Přidali jsme zcela nový druh: Ami sp. Bolívie. Momentálně máme v galerii 255 druhů.

15.1.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Acanthogonathus pissii, Acanthoscurria antillensis, Acanthoscurria geniculata, Aphonopelma anax, Aphonopelma caniceps a Aphonopelma waconum.

9.1.2011 První tři místa v soutěži stále neobsazená. A že máme první měsíc nového roku, vybrali jsme pro Vás extra pěkné odměny.

7.1.2011 Přidali jsme nové fotky k těmto druhům: Ceratogyrus marshalli, Grammostola mollicoma, Hapalopus cf. formosus, Schismatothele sp. Venezuela, Schizopelma sp. a Sphaerobothria hoffmani.

ARCHIVY NOVINEK : 2010

 

copyright ceska vlajka flag of england nemecka vlajka